REKLAMA

České univerzity bodují


Poté, co plzeňská právnická fakulta získala nemalý věhlas tím, že dokáže vychovat právníky tak rychle, že si toho mnozí studenti ani vyučující nestačí povšimnout, přišla ze světa českých vysokých škol další dobrá zpráva: Univerzita Karlova se ve světovém žebříčku univerzit umístila na 201.-302. místě.

Rektor UK, profesor Václav Hampl k umístění své školy píše: „Ambicí univerzity je dosáhnout umístění v nejlepší dvoustovce… A jsem přesvědčen, že mít českou univerzitu v nejlepší světové dvoustovce, musí být v zájmu celé České republiky.“ Není k tomu daleko, protože, jak tisková zpráva UK dodává, podle „dopočtu kritérií vedlejšího hodnocení“ se z trochu ještě rozpačitého 201.-302. místa stává nepřehlédnutelné místo 259. A v rámci Evropy to už znamená průnik do první stovky.


...
Pokračování článku naleznete ZDE.Michal Komárek

 

Článek byl publikován na www.respekt.cz 6. listopadu 2009 v sekci GLOSY
(Publikováno se svolením vydavatele 6. listopadu 2009)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Oblačno
2°C /-2°C
Sněhové přeháňky
0°C /-3°C
Sněhové přeháňky
-1°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace