REKLAMA

Pomáháme vám číst

„Já to prostě nepřečtu!“ Kolikrát jste tuto větu zaslechli, ať už od známého, příbuzného či zcela náhodou, když se někdo sklonil nad textem. S přibývajícím věkem se řádky rozplývají mnoha čtenářům, kteří v mládí žádné potíže se zrakem neměli. Ale ani to, že na písmena nevidíte, nemusí znamenat konec potěšení ze čtení.

 

Již dva roky se Městská knihovna v Praze společně s družstvem Spektra snaží poskytnout lidem, kterým zrak hůře slouží, přístup ke čtení. Kompenzační pomůcky v podobě kamerových lup zvětší text v tištěných knihách, novinách, časopisech, s internetem zase pomůže zvětšovací program Zoomtext. Pomůcky jsou dostupné na sedmi vybraných pobočkách Městské knihovny v Praze, kam je družstvo Spektra zapůjčilo.


Seznam poboček a jejich adres:


Zoomtext


Hradčany - Pohořelec 25/111, Praha 1


Kamerová lupa


Bohnice - Těšínská 4/600, Praha 8
Ďáblice - Burešova 2/1661, Praha 8
Holešovice - Ortenovo nám. 37/1505, Praha 7
Korunní - Korunní 68/2160, Praha 10
Lužiny - Archeologická 1/2256, Praha 13
Opatov - Opatovská 14/1754, Praha 11
Spořilov - Postupická 7/2932, Praha 4


Nyní se k projektu připojuje i Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, SONS, která pro projekt připravuje několik zajímavých seminářů. Jeden bude na téma, jak se chovat k nevidomým a slabozrakým. S tím má mnoho lidí potíže, ať už pro ostych nebo pro obavu, že by svým jednáním mohli nevidomému spíše ublížit než pomoci.
Doufáme, že se díky projektu „Pomáháme vám číst“ ke čtení vrátí i ti, kteří ho zavrhli s tím, že „na ty blechy stejně nevidí…“


Kontakt:
Lenka Hanzlíková, Městská knihovna v Praze, Oddělení komunikace,
GSM: 733 160 007, e-mail: hanzlikl@mlp.cz
Břetislav Verner, Spektra v. d. n., ředitel,
GSM brána: 731 522 864, e-mail: info@spektra.eu
Václav Polášek, SONS ČR, viceprezident,
GSM: 777 722 781, e-mail: polasek@sons.cz

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Neděle Pondělí Úterý
Sněhové přeháňky
-2°C /-5°C
Zataženo
0°C /-3°C
Polojasno
2°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace