REKLAMA

Vzdělávací projekty pro seniory v Olomouci

 

Maltézská pomoc, o.p.s. centrum Olomouc v průběhu roku 2017 spouští další sérii kurzů práce s počítačem pro seniory. V plánu je uskutečnit kurzy na PC jak pro úplné začátečníky, tak také pro mírně pokročilé. Dále se budou realizovat i kurzy digitální fotografie.

 

Kurzy jsou zpravidla plánovány pro 6 osob. Výuka je realizována v celkovém počtu 30 hodin rozdělených do 10 lekcí po 3 hodinách. Každá 3 hodinová lekce je složena z opakovací části, nové látky a upevňování nové látky. Během kurzů vládne pohodová atmosféra a tempo se přizpůsobuje potřebám účastníků, kteří jsou vedeni k tomu, že žádný dotaz není hloupý.

 

Základy práce s počítačem (PC pro začátečníky, PC pro mírně pokročilé):

Délka kurzu: 10 lekcí po 3 hodinách | 1x týdně

Náplň kurzu: Základní ovládání PC, práce s okny, tvorba a editace složek, vytváření souborů, psaní textu, práce s webovým prohlížečem, používání nejznámějších služeb na Internetu, orientace na webu, práce s e-maily, volání přes program Skype

 

Digitální fotografie:

Délka kurzu: 10 lekcí po 3 hodinách | 1x týdně

Náplň kurzu: Nastavení a poznání digitálního fotoaparátu, teorie focení, praktické focení, stažení fotografií z paměťové karty do PC a organizace fotografií, základní úpravy fotografií (změna velikosti, barev), tvorba webových fotogalerií, tvorba Kurz je určený seniorům, kteří již zvládají práci s počítačem a chtějí se zdokonalit

 

Cena kurzů:

Finanční spoluúčast seniora za celý kurz v rozsahu 30 hodin činí 1.000 Kč.

 

Komu jsou kurzy určeny:

Všem seniorům v Olomouci, kteří se chtějí naučit či zdokonalit v práci s počítačem, případně se naučit pracovat s digitálním fotoaparátem a dobře zvládnout teorii i praxi focení.

 

Jak se do vzdělávacích kurzů zaregistrovat

Nejlépe osobně na adrese Maltézské pomoci (Wurmova 7), každé pondělí od 14 do 16 hodin. Zde můžete vyplnit registrační dotazník, zeptat se na všechny potřebné informace a zjistit si vše potřebné.

 

Aktuální cenu kurzů a další informace naleznete na: www.maltezskapomoc.cz

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pátek Sobota Neděle
Dešťové přeháňky
8°C /5°C
Polojasno
6°C /-1°C
Polojasno
8°C /0°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace