REKLAMA

Senioři píší Wikipedii

 

Znáte internetovou encyklopedii Wikipedie? Projekt Senioři píší Wikipedii pokračuje úspěšně i v dalším školním roce. Každý se může zapojit a podle svých zájmů začít upravovat, doplňovat i tvořit nová encyklopedická hesla. Na editačních kurzech vás naučíme, jak na to.

Pro koho jsou kurzy určeny?

Kurzy jsou určeny pro všechny, kteří už si rozumí s počítačem a internetem a chtěli by se naučit psát do internetové encyklopedie Wikipedie – a sdílet tak své celoživotní zkušenosti a znalosti (ať už jde o odborné vzdělání nebo koníčky a záliby) se všemi ostatními, především s mladší generací, pro kterou je dnes Wikipedie hlavním informačním zdrojem. Účastníci si pod vedením zkušených wikipedistů ověří, že psát do Wikipedie není nic zas tak těžkého a je to velké zadostiučinění, protože její obsah je zdarma přístupný všem. Rozsah kurzu je přibližně 6×120 min. Absolvent kurzu se bude umět skvěle orientovat ve Wikipedii, seznámí se s tím, jak Wikipedie funguje a vzniká. Založí si vlastní profil, bude umět opravovat chyby, diskutovat s ostatními wikipedisty, doplňovat do článků chybějící informace i vytvořit kompletně nové heslo, včetně třeba nahrání vlastních fotografií.

 

 

Chcete se naučit psát Wikipedii?

Pokud jste z Prahy či z některého z dalších měst, kde pořádáme kurzy (zdarma), není nic snazšího než (klidně bez ohlášení) přijít. Můžete nám také napsat na náš e-mail seniori@wikimedia.cz, budete-li chtít, budeme vám pravidelně posílat všechny aktuální informace o chystaných akcích – přednáškách, kurzech apod, stačí se přihlásit do našeho newsletteru zde. Zkusit editovat Wikipedii ale můžete hned teď, ani se nemusíte nikam registrovat. Stačí si najít článek, který vás zajímá, a kliknout vpravo nahoře na tlačítko Editovat. Nemusíte se bát, že něco zkazíte. I kdyby se tak náhodou stalo, vy sami či někdo jiný chybnou změnu jedním kliknutím vrátí zpátky. Případně si můžete prostudovat návody, jak na jednotlivé kroky.

 

Pravidelné kurzy

PRAHA

Klub Wikipedie Praha

Každou středu od 17:00 do 19:30 v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí

Setkání, na které může přijít kdokoli: od váhajících zájemců přes nováčky po zkušené wikipedisty. Společně zde píšeme Wikipedii a když má někdo nějaké otázky, navzájem si radíme a pomáháme. Přijďte se na klub podívat, nějaký zkušený wikipedista se vás rád ujme!

 

Senioři píší Wikipedii – začátečníci

Každou středu 15. 2. – 22.3. 2017, 15:00–17:30, v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí. Kurz určený pro každého, kdo má chuť naučit se Wikipedii plnohodnotně používat jako čtenář i jako pisatel. Zájemci se zde naučí základy vkládání nových textů či oprav a vylepšování těch stávajících. Na tento kurz navazuje kurz pro pokročilé od 29. března.

 

ČESKÁ LÍPA

Senioři píší Wikipedii – začátečníci

Termíny: 24.1., 21.2., 21.3. vždy od 13:00 v čítárně Městské knihovny Česká Lípa

 

MIROSLAV

Připravujeme kurz na březen 2017.

 

BRNO

Klub Wikipedie

Další kurzy připravujeme.

 

Více informací o projektu

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Zataženo
0°C /-3°C
Oblačno
2°C /-3°C
Oblačno
1°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace