REKLAMA

Od dinosaurů k parním a vodním turbínám a technickému kreslení

 

Technické muzeum v Brně přichystalo na únor několik přednášek. V pátek 3. 2. se uskuteční dvě zaměřené na dinosaury. Vladimír Socha, český publicista, autor populárně naučné literatury a popularizátor pravěku, připraví přednášku pro děti (v 15.00) s názvem Největší z největších a pro dospělé v 17.00 s názvem Legenda jménem T. rex. I když jsou přednášky rozdělené - pro děti a pro dospělé, mohou se obou zúčastnit všechny věkové kategorie.

Dinopřednášky se budou konat ve 4. patře Technického muzea v Brně.

 

Na turbíny se zaměří další tři přednášky. Parní turbínu vynalezl v roce 1884 Sir Charles Parsons. Postupně byla zdokonalována a spolu se spalovacím motorem ve 20. století postupně nahradila pro svoji vyšší účinnost parní stroj. Jan Fiedler z První brněnské strojírny a z Fakulty strojního inžerýství VUT ve čtvrtek 2. 2. povede přednášku Historie parních turbín v Brně. O týden později 9. 2. se Milan Kořista ze Siemens zaměří na Parní turbíny z více hledisek. O další týden později 16. 2. Pavel Rudolf z VUT pohovoří o Historii výzkumu a výroby vodních turbín v Brně a okolí. Tyto přednášky se uskuteční ve výstavě Technické kreslení a zobrazování v Technickém muzeu v Brně. Začátky přednášek budou vždy v 15.30 a vstup je volný. Jedná se o doprovodný program k výstavě o technickém kreslení. Přednášející se také zmíní o výkresové dokumentaci a jejich změnách od začátku minulého století.

 

Více informací najdete na: www.technicalmuseum.cz

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Déšť
9°C /4°C
Oblačno
8°C /-1°C
Oblačno
10°C /0°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace