REKLAMA

Zachování důstojnosti pacienta a poskytování podpory jeho blízkýmPřednášku na citlivé společenské téma péče o osoby těžce nemocné a na konci jejich životní cesty uspořádá 15. června Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze.


V době od 17.00 do 18.30 hodin bude v Malém sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí na téma „Paliativní péče: Komplexní cesta pro zachování důstojnosti pacienta a poskytování podpory jeho blízkým“ přednášet MUDr. Irena Závadová.

Umíme léčit mnoho nemocí a prodlužovat životy těžce nemocných. Asi každý z nás si už někdy položil nebo položí některou z následujících otázek: Umíme se také postarat o umírající? Jak odpovídá moderní medicína na utrpení nevyléčitelně nemocných a lidí na sklonku života? Co se stane s těmi, kterým současná lékařská věda i přes veškeré pokroky již nemá co nabídnout?

Odpověďmi na tyto otázky se zabývá paliativní medicína - moderní multidisciplinární péče o nevyléčitelně nemocné a jejich blízké, která je zaměřená na kvalitu života.

„Uvědomujeme si, že téma přednášky může být pro řadu z nás složité, ne-li bolestivé. Zároveň ale doufáme, že třeba budeme schopni alespoň některým účastníkům přednášky ukázat cestu či jim pomoci připravit se na nelehké životní situace,“ říká Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Přednáška je součástí vzdělávacího cyklu „Zdraví a životní styl“ určeného pro širokou veřejnost. Tento vzdělávací projekt realizuje Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze již třetím rokem. Cyklus „Zdraví a životní styl“ sestává každoročně celkem z deseti přednášek.

Cílem projektu je osvěta veřejnosti v oblasti prevence a léčby civilizačních chorob, diskuse o zdravém životním stylu jako cestě k prevenci některých onemocnění i jako podpůrné metodě k léčebným postupům. Jako lektoři vystupují na přednáškách lékaři - absolventi odborných lékařských vzdělávacích seminářů v Salzburku, kteří touto formou sdílejí se širokou veřejností nabyté znalosti a poznatky. 


Zdroj: Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové
(Publikováno 6. června 2016)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Zataženo
0°C /-3°C
Oblačno
2°C /-3°C
Oblačno
1°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace