REKLAMA

Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně / kurzy U3V 2015/2016


Zájemci o studium na U3V se mohou již dnes přihlásit na příští tříletý cyklus (Základní kurz 2016/17) a na tříletý cyklus (Česká architektura, umění a společnost 2017/18), čímž si zajistí pořadí v databázi.
Univerzita třetího věku Vysokého učení technického v Brně
Aktuální nabídka kurzů na rok 2015-2016
VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI

Přednášející:    Prof. PhDr. Dušan Uhlíř; Prof. PhDr. Jan Sedlák, CSc. a kol. Rozsah kurzu: 2 semestry, 2 hod. týdně přednášek
Stručná náplň kurzu: Panovníci, architekti, výtvarníci, vynálezci, významné osobnosti se vztahem k Brnu
Cena kurzu: 800,-Kč

ČESKÉ MORAVSKÉ A ŠLECHTICKÉ RODY

Přednášející: Prof. PhDr. Dušan Uhlíř, CSc.    Rozsah kurzu: 2 semestry, 2 hod. týdně přednášek
Stručná náplň kurzu: Kounicové, Lichtensteinové, Rožmberkové, Schwarzenberkové, Haugvicové, Berchtoldové z Uherčic, Salmové, Belcredi, Státní zámek Kunštát.
Cena kurzu: 800,-Kč

FEKT : „ČLOVĚK DOBÝVÁ A VYUŽÍVÁ VESMÍR“

Přednášející:  Prof. Ing. Miroslav Kasal CSc.       Rozsah kurzu: 1 semestr – celkem 7x 2 hodiny
Stručná náplň kurzu: Naše představy o vzniku vesmíru, historie raketové techniky a kosmonautiky, základy nebeské mechaniky, významné vesmírné mise, družicové a navigační systémy, komunikační družice, experimentální družice na VUT v Brně.
Cena kurzu: 350,-Kč

FAST- FAKULTA STAVEBNÍ VUT V BRNĚ : VODNÍ STAVBY, EKONOMIKA A ŘÍZENÍ STAVEB, GEODÉZIE A KARTOGRAFIE

Přednášející: doc. Dr. Ing. Miloslav Šlezingr a kol.       Rozsah kurzu: 2 semestry- 2x 12 hodin
Stručná náplň kurzu:
Brněnská přehrada, historie; jakost vody, rekreační využití; zajímavosti aplikované fyziky; Začleňování staveb do krajiny – trávníky, živé ploty; stabilizace břehů – geosyntetika; stabilizační stavby v říčním korytě; geodezie ve stavebnictví, vodní hospodářství a krajinné inženýrství; prohlídka vodohospodářské laboratoře, problematika provádění staveb, ekonomika ve stavebnictví; geodezie a kartografie.                  
Cena kurzu: 500,-Kč

FP – FAKULTA PODNIKATELSKÁ: TRENDY V OBLASTI KOMUNIKACE A MANAGEMENTU


Přednášející: doc. PhDr. Iveta Šimberová, Ph.D.           Rozsah kurzu: 12 přednášek
Stručná náplň kurzu:
Cílem tohoto kurzu je sledování klíčových trendů v oblasti ekonomiky a managementu a jejich dopad na společnost, podnikové a podnikatelské subjekty, organizace, ale i jednotlivce. Kurz je postaven tak, aby se posluchači stali jeho aktivní součástí. Snahou vyučujících je kromě přednášek, také aktivní zapojení posluchačů do výuky formou řízených diskusí, řešením případových studií, ale i zapojením do plánování, provedení a vyhodnocení vlastního průzkumů ve vybraných oblastech. Cena kurzu: 500,-Kč


FEKT – JADERNÁ ENERGETIKA A JEJÍ BEZPEČNOST

Přednášející: doc. Ing. Antonín Matoušek, CSc.        Rozsah kurzu: 12 přednášek
Stručná náplň kurzu:
Přehled energetiky ČR, JE ve světě, výběr ze základů teorie jaderných reaktorů, popis jaderných elektráren a reaktorů používaných v ČR (Dukovany a Temelín), elektrárny s reaktory typu VVER, Exkurze do Školicího a výcvikového střediska ČEZ a.s. Brno-Lesná. Ukázka modelů českých JE a modelů základního technologického zařízení. Zajištění jaderné bezpečnosti a pomocné provozy JE. Návštěva Informačního centra JE Dukovany. Exkurze do PVE Dalešice. Odpady z jaderných elektráren, jejich zpracování a ukládání.
Cena kurzu: 500,-Kč


FEKT – SOUČASNÝ STAV A VÝHLEDY DIGITÁLNÍCH KOMUNIKACÍ

Přednášející: Prof. Ing Václav Říčný, CSc. a kol.    Rozsah kurzu: 2 semestry,14x2 hod. přednášek
Stručná náplň kurzu:
Digitalizace; historie, současný stav a výhledy digitální televize; principy a výhledy 3D zobrazování a 3D televize; současné a perspektivní digitální televizní a rozhlasové systémy a s, mobilní komunikační systémy příštích generací; možnosti, vlastnosti a obsluha moderních mobilních telefonů
Cena kurzu: 500,-Kč

FCH – CHEMIE V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ


Přednášející: doc. RNDr. Ivana Márová, CSc.    Rozsah kurzu: 2 semestry,14x2 hod. přednášek
Stručná náplň kurzu:
Kurz bude orientován na aktuální problémy týkající se zdravé výživy, vhodnost zařazování některých speciálních potravin a potravinových doplňků, přehled potravinářských aditiv a obecná pravidla kontroly složení a jakosti potravin přijatá v rámci legislativy EU, problematika klasických i moderních biotechnologií včetně geneticky modifikovaných potravin – jejich výroby, rozšíření a legislativy v ČR. Kosmetologie a bytová chemie, problematika moderních biokompatibilních materiálů praktické využití procesů chemického inženýrství v domácnosti a zahradě, postupy aktivní ochrany životního prostředí a na výsledky monitoringu kontaminace potravních řetězců v ČR za posledních 10 let. ,exkurze do pivovaru Starobrno .
Cena kurzu: 500,-Kč

DOMÁCÍ (DIGITÁLNÍ) ELEKTRONIKA – VLASTNOSTI, OBSLUHA, NÁKUP

Přednášející: Prof. Ing Václav Říčný, CSc. a kol.    Rozsah kurzu: 1 semestr – celkem 16 hodin
Stručná náplň kurzu:
V kurzu se účastníci seznámí s hlavními druhy moderní domácí elektroniky, jejími vlastnostmi, uživatelskými možnostmi, obsluhou a získají poznatky potřebné její pro efektivní výběr a nákup. Lekce budou doplněny praktickými ukázkami. Po každé lekci bude následovat diskuse na téma v ní probírané.
Cena kurzu: 350,- Kč

----------------------------------

V případě zájmu o kterýkoliv kurz se můžete přihlásit mailem na adresu: cervinkova@lli.vutbr.cz, shromazdilova@lli.vutbr.cz, nebo telefonicky: 541 145 126, 541 145 131, osobní návštěva na U3V není nutná. Doporučujeme Vám hlásit se na rok 2015/16 již nyní v průběhu roku. Pro velký zájem o některé kurzy je výhodné se předběžně zapsat a zajistit si pořadí v databázi. Na základě tohoto přihlášení Vás budeme kontaktovat v aktuální době před začátkem zimního semestru.

 

Zdroj: VUT Brno

(Publikováno 1. dubna 2015)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Neděle Pondělí Úterý
Sněhové přeháňky
-2°C /-5°C
Zataženo
0°C /-3°C
Polojasno
2°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace