REKLAMA

Vysoká škola ekonomická Praha / Univerzita třetího věku 2014/2015


VŠE v Praze za podpory MŠMT plní Národní program přípravy na stárnutí. Univerzita třetího věku Vysoké školy ekonomické v Praze nabízí všem důchodcům vzdělávací a zájmovou odbornou činnost.


Vybavení a chod Univerzity třetího věku je financováno z rozvojových programů MŠMT, s přispěním VŠE a z poplatků studentů Univerzity třetího věku.

Komu je univerzita určena:

-seniorům ve starobním důchodu,
-zájemcům v invalidním důchodu.

Každý předmět lze zapsat jen jednou, tj. nelze stejný předmět zapisovat do dalšího semestru s výjimkami:

předmětů, jejichž obsah se každý semestr obměňuje:
-U011 Mezinárodní politika a diplomacie
-U014 Finance
-U016 Dějiny umění
- U091 Pohyb v prevenci a péči o zdraví
-s výjimkou předmětu U060 SIK – Seinor Internet Klub, který je určen pro absolventy informatických předmětů univerzity, další individuální výjimky udělují učitelé na základě zhodnocení studia jednotlivých studentů.

Na Univerzitě třetího věku lze studovat maximálně 3 roky.


Přihláška na Univerzitu třetího věku

-Přihláška se podává elektronicky.
-V případě problémů či obavy z elektronické přihlášky kontaktujte osobně nebo telefonicky sekretaritá Univerzity třethé věku v úředních hodinách (viz kontakty U3V VŠE).Organizace akademického roku na Univerzitě třetího věku


Studium probíhá po semestrech. Na každý semestr se uchazeč hlásí zvlášť. Výuka probíhá v semestrech dle harmonogramu výuky na VŠE, tj. v rozsahu 13 týdnů v zimním semestru a 13 týdnů v letním semestru.

Na konci předchozího semestru studenti registrují svůj zájem o předměty v dalším semestru elektronických registrací. V době registrace není ještě plně znám rozvrh hodin (časové umístění předmětů). Noví zájemci prováději registraci formou elektronické přihlášky.

Na základě zájmu v registracích jsou otevírány předměty do zápisů. Také zápis je nutné provést elektronickou formou. V době zápisů se koná úvodní informační schůzka, na níž uchazeči získají podrobné informace o předmětech a o organizaci výuky.

Na základě zápisů jsou studenti vybráni do jednotlivých předmětů či jejich paralelek (tzv. rozvrhových akcí). V případě většího zájmu o některé předměty a paralelky jsou vybráni přednostně studenti, kteří se již dříve registrovali. Po výběru studentů do předmětů musí studenti zaplatit poplatky za studium. Preferována je bezhotovostní platba (prostřednictvím účtu), připouští se také platba prostřednictvím složenky. Není možné platit poplatky v hotovosti ve škole.

Výuka jednotlivých předmětů probíhá zpravidla dvě vyučovací hodiny týdně po dobu 13 týdnů semestru.

Podmínkou úspěšného absolvování předmětu je účast v 7 týdnech výuky v prvních 12 týdnech výuky, popř. splnění dalších podmínek stanovených učiteli.

Na konci semestru studenti obdrží osvědčení o absolvování jednotlivých předmětů.

Na závěr akademického roku se koncem května koná slavnostní promoce. Zde studenti, kteří za akademický rok absolvovali úspěšně alespoň 5 předmětů, obdrží souhrnné osvědčení z rukou akademických funkcionářů školy. Také ostatní studenti jsou na promoci představeni vedení školy.

Zdroj: u3v.vse.cz
(Publikováno 20. srpna 2014)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Oblačno
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
1°C /-2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace