REKLAMA

Mendelova univerzita / Univerzita třetího věku


Kapacita ak. roku 2011/2012 a 2012/2013 byla naplněna. Proto bylo zastaveno přijímání přihlášek. Na ak.rok 2013/2014 se bude možné přihlásit od 9/2012.


Univerzita třetího věku (U3V) flexibilně reaguje na potřeby a požadavky seniorů 21. století. Neustále rostoucí zájem starších lidí s chutí a vůlí smysluplně trávit svůj čas, vzdělávat se, dovídat se novinky ze světa vědy a současně se seznamovat s lidmi a odborníky z praxe vytváří a podporuje primární cíl a záměr všech U3V v České republice. V průběhu studia U3V na Mendelově univerzitě v Brně navštěvují studenti každý týden přednášky, které jsou zaměřeny na témata konkrétního výukového bloku, jako např. Ekonomické změny společnosti, Kvalita potravin a zdraví, výživa, Moderní trendy v pěstování ovoce a zeleniny, Zdraví lesů ČR a další. Součástí přednášek, jejichž odbornost, aktuálnost a zajímavost garantují nejlepší odborníci a pedagogové ze všech fakult Mendelovy univerzity v Brně, tj. Agronomické fakulty, Provozně ekonomické fakulty, Lesnické a dřevařské fakulty, Zahradnické fakulty a Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií, jsou i terénní cvičení, na kterých se posluchači dozvědí nejen informace teoretického, ale také praktického charakteru. Současně poznají místa, jako jsou Arboretum Řícmanice či výzkumná stanice Silviculturum v Olomučanech, která nejsou veřejnosti běžně přístupná.

Po slavnostním vyřazení posluchačů, tedy úspěšném ukončení tříletého studia základního cyklu, je možné se dále vzdělávat v jednoletých nástavbových programech určených právě pro absolventy. V říjnu, se zahájením nového akademického roku 2010/2011, budou otevřeny dva nástavbové programy "Zahrada a zdraví" a "Lesy a lidé", které zasahují do oblastí, jež jsou pro studenty velmi blízké a zajímavé a které je motivují k dalšímu aktivnímu životu.

Ke komplexnosti vzdělání slouží velmi oblíbené semestrální kurzy např. Angličtina, Principy výživy, Digitální fotografie či Základy práce na PC. Všechny tyto kurzy jsou s celkovou dotací 12 hodin a periodicitou 1x za semestr příjemným zpestřením a doplněním základní výuky.

Zájem seniorů užívat si aktivně života není omezen pouze na město Brno a jeho okolí, ale pronikl také do menších měst, kde postupně vznikaly naše pobočky, mezi něž patří Olomouc (při Střední zemědělské škole v Olomouci), Bruntál (při Obchodní akademii a Střední škole zemědělské v Bruntále), Znojmo (při Střední odborné škole a Středním odborném učilišti, Znojmo), Lednice (při Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity v Brně) či Kyjov (při Klvaňově gymnáziu, Kyjov).

Zájem studentů o studium na U3V Mendelovy univerzity v Brně lze nejlépe vyjádřit jednoduchou statistikou (viz graf). Po sedmi letech rozvíjení jednotlivých studijních programů, které jsou provozovány nejen na naší Alma Mater v Brně, ale také na již zmíněných pobočkách, se postupně zvýšil počet studentů ze 115 na přibližně 900 seniorů, tj. o 696 %.

 Vysoký zájem o studium se odráží také ve stále se zkracujícím termínu pro přihlášení ke studiu v nových ročnících. Zatímco v předchozích letech byly uzávěrky přihlášek do studia se zahájením v říjnu daného roku v jarních měsících, pro akademický rok 2010/2011 byla kapacita 1. ročníku základního cyklu naplněna již v lednu 2010. Seniorům, kteří se rozhodnou přihlásit se ke studiu U3V doporučujeme sledovat průběžně aktuální informace na stránkách www.icv.mendelu.cz v sekci Studium - Univerzita třetího věku a nebo se informovat včas na tel. 545 135 206 či osobně v kanceláři U3V ve 2.p. budovy E, Zemědělská 5, Brno.


Zdroj: www.icv.mendelu.cz
(Publikováno 20. května 2011)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Oblačno
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
1°C /-2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace