REKLAMA

Nejvěrnější studentka FF OU oslavila 85 let


Univerzita třetího věku (U3V) Filozofické fakulty (FF) Ostravské univerzity v Ostravě se může pochlubit ojedinělým rekordem. Ten drží Věra Littnerová, která je absolventkou všech jejích dosavadních osmi realizovaných běhů. Nejvěrnější studentka této formy celoživotního vzdělávání oslavila 18. září v plné duševní a fyzické svěžesti 85. narozeniny.

 

 

OU se cíleně věnuje vzdělávání seniorů. Vroce 2007 tak díky projektu SET mohla Věra Littnerová vycestovat do rakouského Grazu, kde se seznámila s problematikou vzdělávání seniorů ve štýrském regionu. „Cílem U3V není jen uspokojování vzdělávacích potřeb seniorů, ale rovněž potřeb sociálních. Setkávám se s věkově blízkými a podobně smýšlejícími lidmi na přednáškách FF každé úterý, již po 16 let,“ uvedla Littnerová. „Navazujeme nová přátelství, překonáváme pocit osamělosti či nepotřebnosti a udržujeme si psychickou svěžest,“ dodala jubilantka. Paní Littnerová je toho zářným důkazem. K významnému jubileu přejeme nejvěrnější studentce stálou touhu po poznání a věříme, že přednášky jubilejního, desátého běhu U3V, si rozhodně nenechá ujít.


Zdroj: tisková zpráva - Filozofická fakulta OU
(Publikováno 18. listopadu 2009)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Oblačno
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
1°C /-2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace