REKLAMA

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy otevírá studovnu pro seniory v rámci U3V

Od 20. října tohoto akademického roku mohou senioři, kteří navštěvují kurzy Univerzity třetího věku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, využívat specializovanou počítačovou studovnu. Byla vybavena za finanční účasti Asociace Univerzit třetího věku v rámci projektu Centra dalšího vzdělávání FF UK „Modifikace programů a infrastruktury U3V na vysokých školách".  Hlavním cílem tohoto projektu je zkvalitnit nabídku vzdělávacích aktivit pro seniory, rozvíjet jejich zájem o nové poznatky, konfrontovat jejich vědomosti se současnými moderními trendy, posilovat jejich sebedůvěru a orientaci v rychle se měnícím světě a v neposlední řadě přispět k seznamování s prostředky moderní komunikace a k jejich využívání (počítače, internet, elektronická pošta). Seniorům je k dispozici 10 počítačových sestav a multifunkční zařízení (tiskárna, kopírka, skener). Asistenční službu ve studovně zajišťují studenti Filozofické fakulty UK.


Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze jako součást nejstarší univerzity ve středoevropském regionu tradičně poskytuje výbornou úroveň vysokoškolského vzdělání. Doplňkově se také již téměř třicet let podílí na procesu dalšího (celoživotního) vzdělávání. Vedle hlavních standardních bakalářských a magisterských programů určených studentům řádného vysokoškolského studia, nabízí v jeho rámci další vzdělávání, určené těmto studentům, absolventům UK i absolventům jiných vysokých škol. Široké veřejnosti poskytuje specializační, přípravné a zájmové kurzy, akreditované Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy ČR, což zajišťuje jejich dobrou kvalitu.  Pro příští akademický rok vám, milí čtenáři, přineseme v této sekci aktuální informace o podávání přihlášek. Pro nedočkavé uvádíme, že škála nabízených kurzů na FF UK v Praze je široká a rozmanitá. Zahrnuje ucelené vzdělávací programy 1-4 semestrové. Zastoupeny jsou vědní obory, které umožňují studium jazyků, literatury, umění, filozofie, etiky, informatiky, pedagogiky i psychologie. Do jednotlivých kurzů Univerzity třetího věku se zájemci musí přihlásit do stanoveného termínu, zpravidla na konci dubna, podáním klasické papírové přihlášky. Kurzovné U3V činí příznivých 500 Kč. Nemusíte se školou tedy komunikovat v elektronické formě. Kurzy jsou většinou ukončeny vypracováním závěrečné práce. Absolventi, kteří splní požadované podmínky, získávají osvědčení o absolvování vzdělávací akce v rámci Univerzity třetího věku. Slavnostní akt předání se uskuteční ve Velké aule Karolina.


Informace o kurzech pro seniory Univerzity třetího věku podává paní Jana Hamerníková, e-mail: jana.hamernikova@ff.cuni.cz, tel:221 619 228. Její kancelář se nachází v hlavní budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, nám. Jana Palacha 2, 110 00 Praha 1, dveře  č. 33. Navštívit ji můžete v úředních hodinách v úterý mezi 9. a 12. hod. a ve středu mezi 14. a 17.30 hod.

 

Karel Švanda

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Oblačno
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
1°C /-2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace