REKLAMA

kurz Lékárna v přírodě I - v Praze

6. prosince 2017 - Univerzita Pardubice,Dopravní fakulta Jana Pernera ve spolupráci s Univerzitou třetího věku pořádá Praktický kurz Lékárna v přírodě I - v Praze.

 

Přednáší: doc. RND r. Jitka Málková, CSc.

Náplň kurzu:

- Historie léčení rostlinami

- Zásady sběru, sušení léčivých rostlin

- Zásady zpracování rostlinného materiálu (příprava čajů, nálevů, výluhů, odvarů,tinktur, čerstvé šťávy, bylinných koupelí, obkladů)

- Představení 200 základních léčivých rostlin ČR (co a kdy se sbírá, kde rostlina roste, jaké má vnitřní a vnější využití)

- Výběr ze 150 běžných chorob – které rostliny mohou pomoci

- Osvětlení základních lékařských termínů podle účinků a které rostliny mohou pomoci

- Jedovaté rostliny kolem nás – přehled jedovatých rostlin české flóry podle ekosystémů (v lesích, travních porostech, na horách, v ruderálech, na polích, v parcích, zahradách i v bytech) s praktickými ukázkami (bohatá fotodokumentace autorky)

- Závěrečný piknik z oblíbených produktů rostlinného původu donesených účastníky kurzu - Přehled literatury k danému tématu od populární po odbornou

Cena kurzu 900 Kč

Místo konání: Dopravní fakulta Jana Pernera Vzdělávací a informační pracoviště Praha Pod Výtopnou 367, 186 00 Praha 8-Kalín

 

Registrace probíhá do 3. ledna 2018.

Více informací ZDE

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Dešťové přeháňky
16°C /12°C
Oblačno
17°C /10°C
Oblačno
18°C /9°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace