REKLAMA

U3V Mendelovy univerzity v Brně přijímá přihlášky na akademický rok 2017/2018

 

Univerzita třetího věku MENDELU nabízí studium základního tříletého cyklu a jednoletých programů. Dále mohou posluchači a externí senioři navštěvovat krátkodobé kurzy či mimořádné přednášky.

 

Základní studium U3V MENDELU je realizováno na ICV MENDELU v Brně a nově na dalších čtyřech pobočkách: Lednice, Kyjov, Bruntál a od roku 2016 v Rožnově pod Radhoštěm. Studium je tříleté, posluchači základního cyklu U3V absolvují v průběhu jednoho akademického roku 20 přednášek, zpravidla 10 přednášek v zimním a 10 přednášek v letním semestru. Výuka v zimním semestru probíhá od října do prosince, v letním semestru od února do dubna, a to každý týden ve stanovený čas po dobu 3 vyučovacích hodin. Poplatek za studium je ve výši 660 Kč za semestr. Výuka je realizována formou přednášek, seminářů, terénních cvičení, popř. laboratorních cvičení a odborných exkurzí. Zájemce o studium se do studia přihlašuje na základě řádně vyplněné a odevzdané přihlášky. Termíny jsou vždy s předstihem zveřejněny. Na začátku studia čeká studenty slavnostní uvedení do studia v aule MENDELU, v tomtéž prostoru pak rovněž slavnostní vyřazení na konci studia. Pro řádné ukončení studia je třeba splnit 60% účast ve výuce. Absolventům základního cyklu jsou pak nabízeny navazující nástavbová studia.

 

Institut celoživotního vzdělávání přijímá přihlášky pro akademický rok 2017/2018 do 15. 4. 2017. Vyplněnou a podepsanou přihlášku je třeba doručit osobně nabo poštou. Kapacita míst je 100 posluchačů, o přijetí rozhoduje pořadí přijatých přihlášek. Informace o přijetí do studia budou zaslány poštou do 31. 5. 2017 spolu s podrobnými organizačními informacemi.

Program přednášek a přihlášku ke stažení najdete zde.

 

Novinkou je přednáškový cyklus v Technickém muzeu v Brně.  Přednášky budou zahájeny ve středu 8. března a budou probíhat další tři následující březnové středy vždy od 15:00–17:00 přímo v Technickém muzeu. Účastníci kurzu mohou navštívit prostory a setkat se s exponáty, které jsou běžným návštěvníkům nedostupné.

 

Univerzita třetího věku organizovaná Mendelovou univerzitou v Brně (MENDELU) je jednou z konkrétních forem celoživotního vzdělávání, které je uskutečňováno v souladu s dlouhodobým záměrem MENDELU v Brně. U3V MENDELU je řádným členem Asociace univerzit třetího věku ČR.

 

Zdroj: Univerzita třetího věku ICV MENDELU

 

 >>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Dešťové přeháňky
16°C /12°C
Oblačno
17°C /10°C
Oblačno
18°C /9°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace