REKLAMA

České Švýcarsko otevírá turistickou sezonu 2017

 

Objevte krajinu plnou skalních roklí, vyhlídek a podstávkových domů. O víkendu 21. dubna – 23. dubna 2017 proběhne již tradiční vyvrcholení společného Otevření turistické sezóny v Českém Švýcarsku. Pro příznivce přírody a turistiky je v této malebné oblasti pískovcových skal připravena řada zajímavých akcí.

 

Pátek 21.4. 12:30 – Odemykání Křinické cyklostezky

Cyklovýlet s průvodcem národními parky České a Saské Švýcarsko po tzv. Křinické cyklostezce. Vyjíždí se z Krasné Lípy, trasa vede jedinečnou krajinou podél řeky až do Bad Schandau.

 

Sobota 22.4. 9:00 – Výlet k sousedům do Saska – Míšeň

Výlet vlakem z Krásné Lípy do Míšně za prohlídkou historického centra města i na návštěvu Míšenské manufaktury MEISSEN v rámci tzv. Dnů otevřených dveří. Na tuto akci je nutné se předem přihlásit.

 

Sobota 22.4. 17:00 – Poutní písně a hudební skladatelé Šluknovska

Koncert dobových skladeb spojených s poutními místy se koná v klášterním kostele sv. Vavřince v Rumburku. Vstupné je dobrovolné.

 

Neděle 23.4. 8:30 – Exkurze OKOLO Českého Švýcarska - Šluknovsko a Benešovsko

Představení méně známých, přesto atraktivních míst regionu. Vycházky s průvodcem po městech Šluknov a Benešov nad Ploučnicí a jejich okolí. Na tuto akci je nutné se předem přihlásit. Více informací najdete ZDE.

 

Tip na pěší výlet: K pramenům řeky Mandavy

 

Výlet začíná na nádraží v Panském, kam lze dojet turistickým vlakem z Rumburka nebo Krásné Lípy. Tento vlakový spoj však jezdí pouze o víkendech a státních svátcích. Z nádraží se vydejte po silničce směrem do obce Staré Křečany, po 200 m přijdete na hlavní silnici doprava směrem na Staré Křečany a zhruba po 30 m odbočte doleva po polní cestě, vedoucí kolem podstávkového domu. Cesta je vytyčena kůly, vede vzhůru mezi pastvinami, vystoupáte až k bývalé hájovně a zde se dáte doleva po zeleně značené cestě. Minete kříž na žulovém podstavci z 19. století, nazývaný Kleesinlův kříž, a po několika metrech již přijdete k pramenům Mandavy, kde je vybudováno odpočívadlo a dřevěný altán. Po zelené se pak vydáte zpátky směrem na Valdek, cesta pokračuje po hřebeni a je na ní několik odpočívadel, odkud se otevírají nádherné výhledy na České Švýcarsko a Lužické hory. Je možné odsud spatřit najednou hned tři rozhledny – Dymník, Vlčí horu a rozhlednu na Jedlové. Překřižte silnici z Nových Křečan do Šluknova. Pokračujte dále po zelené, cesta vede místy lesem, minete Camp Valdek a zelená vás mírným klesáním dovede až na železniční zastávku ve Valdeku, odkud se vrátíte do Rumburka vlakem.

www.ceskesvycarsko.cz

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
10°C /6°C
Zataženo
11°C /7°C
Zataženo
11°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace