REKLAMA

Navštivte podmanivý kout jižních Čech

 

Turistická oblast Šumavsko pokrývá oblast Prachaticka, Vimperska, Volarska a jihočeskou část Šumavy. Netradiční název vznikl na základě faktu, že se Šumavsko skládá ze dvou oblastí, jimiž jsou jihočeská Šumava a jihočeské Pošumaví. Obě tyto oblasti jsou velmi specifické, diametrálně se liší svou nabídkou a zároveň se doplňují, čímž má oblast jako celek z pohledu turisty opravdu co nabídnout. Samotný název se může zdát na první pohled, vlastně poslech, krkolomný nebo dokonce tahající za uši. Ovšem záměrem bylo vytvořit takový název, který bude neznámý a právě díky své netradičnosti snadno zapamatovatelný.

 

 

 

Každá ze dvou oblastí Šumavska je specifická v něčem jiném. Jihočeská Šumava je tvořená územím plným přírodních krás Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava, které nabízí aktivity pro milovníky turistiky, aktivního pohybu i nedotčené přírody. Jihočeské Pošumaví tvoří převážně tradiční venkovské území se zemědělskou tradicí, výrobou a nabídkou místních produktů. Dále je i místem se zajímavou venkovskou architekturou, technickými a historickými památkami, bohatou nabídkou tradičních lidových slavností a zvyků.

 

Například v chránění dílně NA VLNĚ se rodí a líhnou vlněné výrobky tradičním způsobem. Vlnu zde perou, česají, barví, plstí, předou a tkají na tkalcovských stavech. Tkalcovská dílna je přístupná návštěvníkům po celý rok, na místě vás provedou cestou zpracování vlny a v nabídce jsou i různé akce a vlněné výrobky. V obci Chlumany blízko Vlachova Březí se nachází oceňovaná venkovská Ky.By zahrada s tradičními bylinkami a květinami. Pěstují se zde bílé jahody s ananasovo-jahodovou chutí pro marmeládovou královnu Blanku Milfaitovou, dodavatelku lahodných produktů i na stůl britské královské rodiny. Bylinková zahrada se pyšní certifikátem Ukázková přírodní zahrada a nabízí od května do října sazenice nejrůznějších bylinek a léčivek, čerstvě řezané bylinky, venkovské květiny a sezonní plody. K procházce láká okruh z Bohumilic na Mářský vrch. Trasa je dlouhá 10 km, středně náročná. Cestou minete valy pravěkých hradišť, renesanční zámek, 300 let starou lípu a kostel Nejsvětější Trojice a sv. Barbory. Obec proslavil také meteorit, který byl vyorán v r. 1829. Úlomky jsou dodnes vystaveny v přírodovědných muzeích po celém světě. Dále vystoupáte po modré turistické trase do Smrčné a k Mářskému vrchu s rozhlednou. Do Bohumilic se vrátíte po staré Bošické cestě chráněnou lipovou alejí.

 

Přehledné informace, tipy a doporučné výlety najdete na www.sumavsko.cz.

 

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
10°C /6°C
Zataženo
11°C /7°C
Zataženo
11°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace