REKLAMA

Možná není špatné, když se někdejší impéria angažují v bývalých koloniích


S ředitelem nejdůležitějšího německého zahraničněpolitického think tanku o nové roli Německa ve světě


Druhý díl rozhovorů o kancléřce Merkelové a nové roli Německa ve světě, které vznikly při přípravě textu Angečla ještě nevečeřela. Tentokrát s Volkerem Perthesem, dlouholetým ředitelem nejdůležitějšího německého zahraničněpolitického think tanku Stiftung Wissenschaft und Politik, který je placen z rozpočtu berlínského kancléřství.

V Německu právě probíhá velká debata o zahraniční politice. Jak byste ji shrnul?

Před minulými volbami v roce 2013 nás evropští i američtí spojenci hodně tlačili k tomu, abychom se více vložili do světové politiky. Nová vláda, hlavně ministr zahraničí Frank Walter Steinmeier, na to zareagoval a nechal si zpracovat recenzi dosavadní zahraniční politiky. Zaměstnanci ministerstva debatovali o své práci, i v celé zemi proběhlo nespočet veřejných debat, ministerstvo oslovilo desítky odborníků ze všech kontinentů s otázkou, co dělá Německo dobře a co špatně.

...
Pokračování článku naleznete ZDE.
Tomáš Lindner

Převzato z www.respekt.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 8. dubna 2015)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Polojasno
24°C /13°C
Polojasno
27°C /14°C
Polojasno
29°C /15°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace