REKLAMA

Zaveďme angličtinu jako úřední jazykVětšina Čechů by se ji naučila, a získala tak velkou konkurenční výhodu


Minulý týden obletěly svět fotky z největších přijímacích zkoušek světa. Nekonečné řady malých stolků na trávnících fotbalových stadionů, u nich miliony mladých Číňanů dychtivých zvládnout testy lépe než ostatní a dostat se na vysokou školu, k zábavnější práci, vyšším platům a společenskému uznání. Působivost fotek přitom není daná jejich exotičností, naopak. V těch lavicích jsme si mohli prohlédnout budoucí konkurenci i našich dětí, které se chystají vstoupit na neúprosný globální trh.

Jsou různé cesty, jak se nejlépe pro účast v téhle soutěži vybavit, a všechny se nějak týkají vzdělávání. Pomoci ale může i stát a nemusí to být jen zavedení přísných přijímaček na čínský způsob. Existují také chytřejší možnosti. Všichni třeba vědí, že cesta k lepšímu vzdělání, uplatnění na trhu a sebevědomí je dobrá angličtina. Její učení Čechům nejde, mohli bychom se ale dohodnout, že angličtinu zavedeme jako úřední jazyk. Celá věc je méně bláznivá, než jak vypadá.

...
Pokračování článku naleznete ZDE.Marek ŠvehlaPřevzato z www.respekt.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 17. června 2016)

 

 

Diskutujte toto téma na naší webové agoře!

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Občasné bouřky
30°C /18°C
Oblačno
31°C /17°C
Polojasno
31°C /18°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace