REKLAMA

Je papež emotivně přeexponovaný?


Máme tu stanovisko biskupské konference a já sám jsem dal pokyn, abychom se distancovali od slov profesora Halíka. Protože neodpovídají vůbec stanovisku, které bylo odhlasováno na biskupské konferenci. ... Vystoupení profesora Halíka bylo emotivně přeexponované. Proto jsme vydali toto stanovisko. ... Církev má svůj hlas a to je hlas České biskupské konference. K tomu, jak vystupuje určitý kněz, má jeho biskup právo se vyjádřit. Tady také používám své autority. Nepoužívám jí často, ale musí být chvíle, kdy je třeba říci své."

Tak pravil kardinál Dominik Duka pro Lidové noviny, když kritizoval nedávná slova Tomáše Halíka na adresu českého prezidenta a společenského vývoje v souvislosti s uprchlickou krizí. Pomineme-li subjektivní hodnocení Halíkových slov, věcně nelze než souhlasit – je samozřejmě údělem primase českého, aby usměrňoval své zběhlé ovečky a uváděl na pravou míru slova, která jsou v rozporu s pohledem církve.

...
Pokračování článku naleznete ZDE.Josef Bouška


Převzato z www.respekt.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 12. května 2016)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Oblačno
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
1°C /-2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace