REKLAMA

První rok vdovy: Stál mě hodně sil, ale cítím se silnější


Čtenářka Zuzana Pokorná ve svém unikátním deníkovém textu popisuje, jak v Česku vypadá život vdovy


Úmrtí partnera patří k nejtěžším událostem, jaké život přináší. A nejen kvůli pocitům bolesti a ztráty. Pozůstalé čeká i strastiplná pouť po úřadech a firmách, v níž se chvílemi zdá, že stát se smrtí vůbec nepočítá. Naše čtenářka Zuzana Pokorná jí procházela od března 2013. A ve svém unikátním deníkovém textu popsala, jak život vdovy v Česku vypadá. Nyní na něj navázala textem Rok vdovy II, který najdete v aktuálním Respektu 14/2016.  Při této příležitosti odemykáme první záznam jejího boje se samotou i úřady.

BŘEZEN 2013

Michal odjel na chalupu. Pár dnů volna chce věnovat práci na zahradě a opravám domu. Má zrovna narozeniny, chceme mu s dětmi alespoň telefonicky popřát. Nemůžeme se mu dovolat, je nedostupný.

...
Pokračování článku naleznete ZDE.Zuzana PokornáPřevzato z www.respekt.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 6. dubna 2016)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Oblačno
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
1°C /-2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace