REKLAMA

Noc literatury 2017

 

Literární happening organizují Česká centra ve spolupráci s klastrem Sdružení kulturních institutů zemí EU (European Union National Institutes for Culture), zahraničními velvyslanectvími, Zastoupením Evropské komise v ČR a nakladatelstvím Labyrint.

 

 

Projekt se koná v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v zemi – Světa knihy. V Praze i v dalších městech v ČR proběhne Noc literatury 10. května 2017. Projekt organizují Česká centra od roku 2006. K projektu se před pěti lety připojil také Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP). V roce 2013 se poprvé četlo kromě Prahy také v dalších osmi městech Česka. Letos již proběhne Noc literatury ve více než 50 městech v ČR a připojí se také přes 20 měst ve světě. Za dobu svého konání představila Noc literatury jen v Praze více než 160 knih.

 

Noc literatury v Praze

 

Každá z účastnických zemí představí jednoho svého současného autora v novém českém překladu. Kromě světových autorů mohou návštěvnící objevovat také méně známá pražská zákoutí a netradiční či běžně nedostupná místa. V předchozích letech se četlo na Malé Straně nebo na Starém Městě v Libni, na Smíchově, na Letné, na Žižkově, v Dejvicích, v Karlíně. Letos našla Noc literatury své místo v Nuslích a Michli. Letošní trasa má celkem 19 zastávek. Čtení probíhají paralelně – na všech místech začíná čtení v 18:00 hodin, ukázky se opakují vždy v půlhodinových intervalech až do 22.30. Návštěvníci si sami volí pořadí míst, která během večera navštíví. Úryvky interpretují známé (nejen) herecké osobnosti. V roce 2017 probíhá pod záštitou Adriany Krnáčové, primátorky hl. m. Prahy a Petra Štěpánka, starosty městské části Praha 4.

 

Noc literatury v regionech

 

V roce 2017 proběhne Noc literatury ve více než 50 městech v ČR od Chebu a Děčína, přes Plzeň, Jihlavu, až po Rožnov pod Radhoštěm. Regionální „Noci literatury“ jsou menšího rozsahu, podmínkou je zorganizovat čtení minimálně na třech místech v každém městě.

 

Noc literatury 2017

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Dešťové přeháňky
5°C /3°C
Oblačno
7°C /0°C
Zataženo
12°C /6°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace