REKLAMA

Genius loci v literatuře, Kniha jako objekt a Audioknihy - hlavní témata letošního veletrhu Svět knihy Praha

 

Praha, 27. dubna 2017 - Letošní ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha navzdory dlouhé tradici má pro návštěvníky připraveny zajímavé novinky. Ke stávajícím vystavovatelům přibude celý pavilon menších specializovaných nakladatelství. Festivalová část se rozšíří také do reprezentativních prostor Lapidária a bude oživena i plocha před Průmyslovým palácem, kde příchozí na veletrh kromě nových možností občerstvení naleznou kreativně pojatý infopoint s minigalerií a čítárnou. Program bude probíhat rovněž v nové literární vzducholodi Gulliver, kam budou moci zájemci přijít i díky Supervstupence, jež propojí návštěvu veletrhu a Centra současného umění DOX. Prahu budou moci návštěvníci veletrhu objevovat formou sedmi literárních procházek. Odborný program je v letošním roce zaměřen především na překlady a prezentaci české literatury v zahraničí. Hlavními tématy roku 2017 jsou Genius loci v literatuře, Kniha jako objekt a Audioknihy.

 

Ilustrační foto, Pixabay

 

Loňské téma akcentující město v literatuře se letos objeví v hlavním tématu „Genius loci v literatuře“ s podtitulem „M(ě/í)sto v hlavní roli“. Ve speciální expozici se představí devět Kreativních měst literatury UNESCO - Barcelona, Dublin, Edinburgh, Heidelberg, Krakov, Lublaň, Lvov, Nottingham a Óbidos. Zároveň z těchto měst přijíždějí na veletrh i autoři či literární vědci.

 

Druhým stěžejním tématem je „Kniha jako objekt“. V rámci tématu budou prostřednictvím řady výstav představeny historické edice, limitovaná vydání, bibliofilie, autorské knihy. V rámci spolupráce s Národním muzeem bude pro návštěvníky veletrhu zdarma otevřen prostor Lapidária, kde kromě řady programů mohou také zhlédnout expozici nejkrásnějších knih světa, objekty Elišky Čabalové, práci vítěze kategorie nejlepší ilustrátor Czech Grand Design Michala Bačáka a v neposlední řadě i výstavu Na křídlech múzy - Umělci a knihy ze sbírek Národního muzea.

 

Třetí tematický celek tvoří „Audioknihy“. Na veletrhu bude přichystán speciální prostor, kde se návštěvníci budou moci zaposlouchat do nejzajímavějších knižních titulů načtených známými českými herci. Zároveň bude v sále audioknih probíhat nepřetržitý program pořádaný Asociací vydavatelů audioknih.

 

Na ploše 3 408 m2 se letos představí 395 vystavovatelů z 33 zemí světa. Knižní veletrh se koná od 11. do 14. května v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha Holešovice. Kompletní program najdete zde.

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Polojasno
3°C /-4°C
Polojasno
8°C /0°C
Polojasno
9°C /1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace