REKLAMA

Knižní novinka se silně ozdravnými účinky

 

Patrick Taylor

Doktore, to se teda povedlo!

Leda 2016, 416 s.

 

Dr. Patrick Taylor, MD se narodil roku 1941 v Severním Irsku, studia medicíny dokončil v Belfastu a poté s rodinou emigroval do Kanady, kde pokračoval v úspěšné lékařské kariéře. Napsal mnoho odborných knih, učebnic a jeho literární talent s osvěžujícím humorem vynikl v oblíbené sérii knih Irish Country, díky nimž patří mezi nejprodávanější romanopisce.

 

Historie příběhů nevšedního venkovského doktora O´Reillyho začala v roce 1989, kdy Taylor přispíval lehce ironickými sloupky z lékařského prostředí do uznávaného odborného periodika. Tvořily je krátké příběhy fiktivního venkovského lékaře, jimž nechyběla vtipná pointa a které se později rozvinuly v úspěšné sérii románů.

 

V novém díle se potkáváme se svérázným praktickým lékařem a jeho mladým kolegou, poznáváme jejich pestrou klientelu s často nevšedními životními příběhy i někdy zcela osobitý přístup k léčbě „podezřelých“ diagnóz. O´Reilly totiž o svých pacientech ví naprosto všechno a jeho neomylná intuice dokáže přesně rozeznat příčiny jejich potíží, stejně jako ihned odhalit vtíravé hypochondry. Vlídnost tohoto někdy drsného lidumila povzbuzuje a pomáhá léčit i zlomená srdce či jiná trápení. Pokud však jde o nespravedlnosti a příkoří, dokáže proti nim rázně zakročit. Život bere vážně, avšak s potřebnou dávkou nadhledu a s jadrným, a přesto laskavým humorem. Miluje svou práci, irské pivo i whisky, a především své pacienty.

 

Nové příběhy z lékařské praxe oblíbeného doktora O´Reillyho jsou plné humoru a vtipných postřehů ze života rázovitých obyvatel jedné severoirské vesničky a na čtenáře působí silně ozdravnými účinky.

 

Dana Vondrášková

 
>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Sněhové přeháňky
2°C /-1°C
Sněhové přeháňky
1°C /-4°C
Oblačno
0°C /-6°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace