REKLAMA

O Magnesii Literu se letos uchází 352 knih

 

Výroční knižní ceny Magnesia Litera vstupují do svého 16. ročníku s novou statutární kategorií. Respektive staronovou, protože mezi hlavní kategorie se po třech ročnících (2007-2009) vrací kategorie Litera za publicistiku. Vítěz bude vyhlášen spolu se všemi ostatními na slavnostním večeru v prostorách Nové scény Národního divadla v úterý 4. dubna. Večer bude od 20.20 vysílat přímým přenosem kanál ČT Art a cenám Magnesia Litera bude zasvěcen i předchozí zpravodajský pořad Události v kultuře.

 

Další změnou letošního ročníku je nové logo a z něj vycházející vizuál pro plakáty, pohlednice a další tiskoviny. Logo z dílny studia Perfect Planet vychází ze nové sošky vytvořené již loni designérem Jakubem Berdychem. Formální změna nastala v občanském sdružení Litera, které se v souladu s novým občanským zákoníkem transformovalo na spolek Litera. Zároveň proběhla obměna několika členů, přičemž členy nové delegovaly jejich mateřské spolky a organizace. Podstatná obměna nastala také ve složení porot, kdy některým porotcům vypršel tříletý mandát, jiní odstoupili z pracovních důvodů. Předsedou poroty zůstává publicista a šéfredaktor stanice ČRo Vltava Petr Fischer.

 

 

Slavnostní ceremoniál budou opět společně moderovat Daniela Písařovicová a Jiří Havelka. Nominovaní autoři budou mít možnost představit své knihy na čtyřech veřejných, zdarma přístupných autorských čteních, která budou probíhat v Knihovně Václava Havla (Ostrovní 13, Praha 1). Letošní ročník byl obeslán 352 přihláškami ze 134 nakladatelství či jiných subjektů (univerzity, obce, muzea či soukromé osoby), což je o šest více, než kolik bylo přihlášeno v loňském ročníku, a o čtyři více, než v ročníku předloňském, který v tomto ohledu držel dosavadní rekord. Nejpočetněji je obeslána Litera za prózu se 77 tituly. Číslo zároveň není konečné, porotci si mohou vyžádat další tituly, které mezi přihláškami postrádají – jak také již někteří učinili.

 

Titulárním partnerem cen je již od prvního ročníku společnost Karlovarské minerální vody se značkou minerální vody Magnesia, které mimo jiné odmění autora Knihy roku částkou 200 000 Kč. Partnerem Ceny čtenářů je opět největší české internetové knihkupectví Kosmas. Společnost odmění 500 vylosovaných čtenářů poukazem v hodnotě 200 Kč na libovolně vybrané knihy v internetovém knihkupectví kosmas.cz nebo v kamenných prodejnách Kosmas. K dispozici bude 80.000 pohlednic v knihkupectvích, knihovnách, školách či kavárnách. Aby byl jejich hlas platný, musejí čtenáři uvést knihu, která poprvé vyšla v roce 2016 a tou knihou musí být původní česká beletrie – tedy próza, poezie nebo kniha pro děti. Hlasovat lze i elektronicky prostřednictvím internetových stránek www.magnesia-litera.cz a www.kosmas.cz a to až do 31. března.

 

Zdroj: Magnesia Litera

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
8°C /3°C
Oblačno
7°C /2°C
Polojasno
8°C /-1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace