REKLAMA

Daniel Herman ocenil dirigenta Jiřího Bělohlávka za jeho celoživotní dílo cenou Artis Bohemiae Amicis


Světoznámý český dirigent převzal ocenění na mimořádném koncertu České filharmonie v pražském Rudolfinu.

Jiří Bělohlávek působí od roku 1995 jako pedagog na pražské Akademii múzických umění v Praze. V letech 2006–2012 byl šéfdirigentem BBC Symphony Orchestra a od září 2012 opět převzal dirigentské vedení České filharmonie. V dubnu 2012 mu britská královna udělila Řád britského impéria (Commander, CBE) za „službu hudbě".

 

Foto: zdroj MK ČR


Od roku 2000 ministři kultury oceňují resortní medailí ARTIS BOHEMIAE AMICIS významné osoby, které cílevědomě přispěly nebo přispívají k šíření dobrého jména české kultury v tuzemsku i v zahraničí.

"Pana dirigenta Bělohlávka pokládám za mimořádnou osobnost na naší kulturní a hudební scéně. Zažil jsem, co dokáže Česká filharmonie pod jeho vedením a v jeho dirigentské a umělecké interpretaci v Carnegie Hall, což byl famózní a nezapomenutelný zážitek. Jde o úžasnou tvář české kultury, obrácenou ke světu. Přeji mu všechno dobré, i nadále jeho obdivuhodnou schopnost koncentrace sil, pevné zdraví - a doufám, že pánbůh dá a budeme se moci ještě dlouhá léta setkávat na koncertech pod jeho vedením. Ocenění Artis Bohemiae Amicis mu předávám s největší pokorou a v hluboké úctě," řekl Daniel Herman před ceremonií předání medaile.


Zdroj: MK ČR
(Publikováno 15. února 2016)

 

Diskutujte toto téma na naší webové agoře!

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Neděle Pondělí Úterý
Polojasno
7°C /-5°C
Polojasno
12°C /0°C
Polojasno
13°C /2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace