REKLAMA

Přehlídka ostravských divadel v Praze


Divadelní přehlídka Ostrava v Praze nabídne v pražských divadlech od 4. do 15. listopadu kritikou ceněné i divácky úspěšné inscenace od činohry, přes operu až po loutkové divadlo.

 

 


Přehlídku otevře 4. listopadu na scéně Divadle v Celetné strhující drama Petrolejové lampy, které snad navěky proslavila filmová adaptace s Petrem Čepkem a Ivou Janžurovou v hlavních rolích. Divadelního zpracování známého příběhu z pera Jaroslava Havlíčka se s úspěchem chopil režisér Martin Františák a soubor Divadla Petra Bezruče.

V hlavních rolích se představí Sylvie Krupanská a Lukáš Melník, který byl za svůj výkon oceněn cenou Thálie. Dětem bude patřit nedělní dopoledne 8. listopadu. Divadlo loutek Ostrava si pro ně připravilo rozpustile hloubavou pohádku o nenasytném vlkovi a naivním zajíčkovi s výmluvným názvem Vlku, dobré chutnání!

Večer 8. listopadu pak přinese jeden o očekávaných vrcholů přehlídky – operu Ohnivý anděl od Sergeje Prokofjeva. Historicky prvního nastudování této slavné opery v ruském jazyce se ujal soubor Opery Národního divadla moravskoslezského s režisérem Jiřím Nekvasilem. „Prokofjevův Ohnivý anděl bývá označován za jedno ze stěžejních operních děl 20. století. Je výjimečný nejen svým originálním námětem s mystickými a magickými prvky – předlohou je stejnojmenný román ruského symbolisty Valerije Brjusova – ale především strhujícím hudebním jazykem,“ popisuje Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského.¨

Více naleznete na těch webových stránkách,


Převzato z www.mistnikultura.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 21. října 2015)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pátek Sobota Neděle
Dešťové přeháňky
8°C /5°C
Polojasno
6°C /-1°C
Polojasno
8°C /0°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace