REKLAMA

Divadlo učí seniory nenaletět podvodníkům


Kraj ve spolupráci s hradeckým Divadlem Jesličky Josefa Tejkla (divadelní scéna ZUŠ Střezina) a Policií ČR realizuje vzdělávací divadelní program pro seniory s názvem „Nedáme se“.

Během představení vystupuje policista, který ukazuje, jaké jsou aktuální trendy v podvodném chování pachatelů a s možnostmi, jak se může podvedená osoba bránit.

 

Herečka a pedagožka Jana Portyková v pořadu Nedáme se
Foto: archiv Divadla Jesličky Josefa TejklaLidé v seniorském věku jsou jednou z nejvíce ohrožených skupin. Podvodníci pod různými záminkami lákají ze seniorů peníze. Jedná se o nevýhodné obchody s předraženým zbožím, nebo vylákání velké částky peněz s příslibem nějaké služby.

Vzdělávat a poučovat ohroženou skupinu osob, jak má rozpoznat manipulativní chování a jak na ně reagovat, je cestou, jak toto kriminální jednání minimalizovat. Královéhradecký kraj proto připravil projekt, kdy jsou senioři vzděláváni zábavnou formou – pomocí komentovaného divadelního představení s možnostmi nácviku obranných technik. Divadelní představení ztvárňují čtyři herci Divadla Jesličky z Hradce Králové. Scénář k programu napsala Romana Mazalová, psycholožka a spoluautorka filmu Šmejdi, která hrané scény komentuje a popisuje vhodné techniky komunikace.

Během představení vystupuje policista, seznamující obecenstvo s aktuálními trendy v podvodném chování pachatelů a s možnostmi, jak se bránit. Policista také radí co dělat poté, když se stanete obětí podvodníka.

V rámci projektu bylo připraveno celkem deset představení v Královéhradeckém kraji, například v Rychnově nad Kněžnou, Červeném Kostelci, Jaroměři, Doudlebách nad Orlicí, v Trutnově a v Broumově.

Představení je pro seniory zdarma díky tomu, že na aktivitu poskytlo finanční prostředky Ministerstvo vnitra a Královéhradec­ký kraj.


Martin Holek/jal


Převzato z www.mistnikultura.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 8. července 2015)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Neděle Pondělí Úterý
Polojasno
7°C /-5°C
Polojasno
12°C /0°C
Polojasno
13°C /2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace