REKLAMA

Letní scéna Divadla Ungelt

 

Letní scéna Divadla Ungelt se nachází ve starobylé malebné části Hradčan pod Loretou na Novém Světě. Smyslem Letní scény je nabídnout svým divákům výjimečná divadelní představení a nezapomenutelné hudební zážitky přímo pod širým nebem. Ve srovnání s ostatními divadelními událostmi letní Prahy si hlediště se svou kapacitou 227 míst zachovává komorní atmosféru typickou pro Divadlo Ungelt. Smyslem Letní scény je nabídnout svým divákům výjimečná divadelní představení a nezapomenutelné hudební zážitky přímo pod širým nebem.

 

Alena Mihulová a Petra Nesvačilová v komedii Skořápka. Foto: Divadlo Ungelt

 

Scénu otevře 3. července představení Filumena Marturano. Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu? Vždyť děti jsou přece děti! Příběh o nekonvenčním vztahu bývalé prostitutky Filumeny a bohatého neapolského obchodníka Domenica oslovil milióny diváků po celém světě a patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby. Těšte se na Simonu Stašovou, Svatopluka Skopala, Čestmíra Gebouského, Jaroslavu Obermaierovou, Annu Fialovou a další.

 

Navazuje rodinná tragikomedie Tennessee Williamse Skleněný zvěřinec se Simonou Stašovou, Jaromírem Noskem a Filipem Cílem v hlavních rolích. Simona Stašová se přestaví i v dojemné komedii inspirované skutečným příběhem Drobečky z perníku. Barová zpěvačka Evy je člověk plný lásky a života a hlavně miluje srandu a své přátelé z branže, ke kterým se vrací z protialkoholní léčebny domů. K jejímu životu patří i o deset let mladší milenec a nedospělá dcera, která je dospělejší než její matka a svojí kurážnou povahou ji ukáže správnou cestu, jak žít. S Martou Kubišovou a Anetou Langerovou se diváci setkájí v příběhu inspirovanému nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné Touha jménem Einodis. Co přinese setkání zakřiknuté knihovnice a suverénní zlatokopky v jedné zapadlé knihovně? Dozvíte se v komedii Skořápka o nečekaném přátelství a cestě ke svobodě s Alenou Mihulovou a Petrou Nesvačilovou.

 

Simona Stašová a Oldřich Vízner excelují v dojemném životním příběhu slavné italské herečky Anny Magnani a amerického dramatika Tennessee Williamse. Jedinečné a brilantní herecké výkony, přitažlivý děj plný silných emocí a vášní, smíchu a pláče, nezkrotného temperamentu a velkých zvratů, to všechno jsou Římské noci. Poslední ze žhavých milenců je komedie skvělá již svým námětem a přímo dokonalá díky mistrným dialogům. Starší majitel rybí restaurace v New Yorku se po letitém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Do bytu své maminky si postupně pozve tři různé typy žen a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s ještě komičtějšími výsledky. Účinkují Simona Stašová a Petr Nárožný.

 

Posledním večerem 4. srpna se s divadlem rozloučí jedinečná Marta Kubišová. Pořad moderuje Milan Hein a zpěvačku doprovodí hudební skupina Karla Štolby. Děj představení Mezi úterým a pátkem se odehrává v Londýně. Do vyrovnaného dlouhotrvajícího manželství vchází mladá novinářka. Jen pár otázek... A nic není, jak na první pohled vypadá. Vynikající tragikomedie, která se může stát všem, v podání Reginy Rázlové, Milana Heina, Jitky Čvančarové a Petry Nesvačilové. Letní scénu uzavře česká premiéra anglické tragikomedie s Petrem Kostkou a Františkem Němcem Pan Halpern a pan Johnson. U hrobu paní Florence se setkají dva staří muži, pan Halpern a pan Johnson. Prozrazovat více by byla škoda. Přijďte se podívat. Hra měla světovou premiéru v Londýně a svou poslední roli v životě si v ní zahrál Sir Laurence Olivier. V současnosti hru uvádí s velkým úspěchem divadla v USA, Francii a v Německu.

 

Vstupenky na představení lze rezervovat a zakoupit v pokladně Divadla Ungelt, Letní scény a v síti Colosseum Ticket. Areál Letní scény se pro diváky otevírá v 18:00 u činoherních představení a v 19:00 u muzikálu! Bližší informace získáte na stránkách Letní scény Divadla Ungelt.

 

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Dešťové přeháňky
5°C /3°C
Oblačno
7°C /0°C
Zataženo
12°C /6°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace