REKLAMA

Budou v DVB-T2 všechny programy České televize v HD? Zatím není jasno


„V polovině příštího roku budeme mít sice všechny naše programy k dispozici v HD kvalitě, budou nám ale pochopitelně vznikat provozní náklady,“ uvedl technický šéf Ivo Ferkl.

Motivací pro přechod televizních diváků z technologie DVB-T na DVB-T2, který bude vynucený, by měla být i vyšší obrazová kvalita, zejména tedy šíření programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Česká televize ale podle technického ředitele Iva Ferkla nemůže v tuto chvíli garantovat, že veřejnoprávní vysílatel bude všechny své programy v HD v nových multiplexech v DVB-T2 vysílat. Na dnešním semináři „Patří vlny mobilům nebo televizi?“ konanou v Poslanecké sněmovně to řekl Ferkl redakci DigiZone.cz.

...
Pokračování článku naleznete ZDE.Lukáš Polák

Převzato z www.digizone.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 4. prosince 2015)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pátek Sobota Neděle
Polojasno
15°C /4°C
Polojasno
18°C /5°C
Polojasno
20°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace