REKLAMA

Vyrábějí ručně porcelánvé vypínače a zásuvky


Designérka Lucie Javůrková vypráví, jak se dostala od užitné keramiky až k elektro produktům. Běžným materiálem pro výrobu zásuvek a vypínačů je plast. Na trhu jsou i produkty dřevěné, skleněné...

 


Designérka Lucie Javůrková vypráví, jak se dostala od užitné keramiky až k elektro produktům.


Běžným materiálem pro výrobu zásuvek a vypínačů je plast. Na trhu jsou i produkty dřevěné, skleněné nebo kovové, ale porcelánových je velice úzký výběr. Dnes vám představíme Lucii, která se to chystá změnit.

Jak vás napadlo vyrábět vypínače a zásuvky z porcelánu?

Výrobou keramiky a designem se zabývám již od roku 1999. Vyráběla jsem umělecké předměty víceméně pro přátele na přání, bez prezentace. A užitnou keramiku v tradiční pražské keramické dílně KERAT. Ale poslední roky se stále agresivnějším nástupem produktů z Číny klesal i prodej tradiční české užitné keramiky. Když jsme si s přítelem koupili byt a začali rekonstruovat, tak jsem při výběru vypínačů a zásuvek chtěla porcelánové. A protože byl moc malý výběr designů, řekla jsem si, že je vyrobím.

...
Pokračování článku naleznete ZDE.Redakce Světa bydleníPřevzato z www.svet-bydleni.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 18. listopadu 2015)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pátek Sobota Neděle
Polojasno
15°C /4°C
Polojasno
18°C /5°C
Polojasno
20°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace