REKLAMA

České kutily nadchl nábytek z palet


Variabilní, stylový a levný – takový je nábytek z palet, jehož boom u nás nastal teprve před několika lety, ale už se pevně vryl do srdcí kutilů.

 Z palet vyrobíte konferenční stolek, lavici, úložnou skříňku, postel, stoly, židle, barový pult, botník, věšák, zahradní posezení, dětský domeček a mnoho dalšího. Nábytek z palet dnes produkují mnohé firmy a na facebooku vznikají komunity se spoustou inspirace. Mají i více než 10 000 členů a není divu – stále totiž platí, že „Co Čech, to kutil“.

Staré palety –praktický materiál

Palety vznikly ve 30. letech 20. století. Tehdy by asi nikoho nenapadlo, že se tato součást přepravního průmyslu jednou stane vyhledávaným materiálem pro výrobu nábytku. Dosud posloužily jednorázově a skončily ve sběrném dvoře, případně jako palivo.

Ze současného trendu výroby nábytku a doplňků z palet mají tedy radost i zastánci recyklace. Podchytila ho také odborná stavební periodika, která do svých rubrik zařazují zajímavosti ze světa paletového nábytku i návody na jeho výrobu. Některé společnosti pořádají workshopy, na nichž získávají od zájemců – kutilů cennou zpětnou vazbu.

...
Pokračování článku naleznete ZDE.


Redakce Světa bydleníPřevzato z www.svet-bydleni.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 27. února 2015)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Zataženo
0°C /-3°C
Oblačno
2°C /-3°C
Oblačno
1°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace