REKLAMA

Neleží vám doma sběratelský poklad?


Veletrh Sběratel je největším setkáním sběratelů ve střední a východní Evropě. „Každý rok dorazí na veletrh přibližně 12 000 zájemců, kteří mají možnost porovnat nabídky více jak 230 vystavovatelů z 35 zemí světa.


Návštěvníci si můžou nechat ocenit své sbírky a rovnou je nabídnout k odkupu některému z prodejců,“ říká ředitel veletrhu Jindřich Jirásek.

 

Známkový arch výtvarníků Libuše a Jaromíra Knotkových
Zdroj: Sběratel.info


„Ta mince nám ležela v hrníčku v kredenci spolu s dalšími cetkami, co se pamatuju. Vlastně jsem ji zachránil před cestou do koše. Nakonec se ukázalo, že má cenu kolem 5000 korun.“ Tak vypadá typický příběh nejednoho návštěvníka veletrhu Sběratel, jehož 18. ročník se koná ve dnech 3. – 5. září 2015 na výstavišti PVA EXPO Praha – Letňany. Na veletrhu si mohou lidé doplnit své sbírky či si nechat ocenit své poklady nezávislými odborníky například ze Svazu českých filatelistů nebo České numismatické společnosti.

Veletrh nabídne několik zajímavých premiér
Mnoho vystavovatelů na veletrhu představí své novinky, například jablonecká Česká mincovna za účasti Antonína Panenky veřejnosti odhalí zlaté a stříbrné pamětní mince věnované československým fotbalovým legendám. A stejně jako každý rok veletrh nabízí zajímavý doprovodný program, v rámci něhož nechybí třeba osobní setkání s výtvarníky, kteří tvoří známky pro Českou poštu. Letos jde konkrétně o křest známkového archu manželské dvojice výtvarníků Libuše a Jaromíra Knotkových s motivy všech u nás žijících sov. Kromě toho bude na veletrhu uvádět nové poštovní známky také významný portrétista historických vozů, Václav Zapadlík, jenž návštěvníkům odhalí známky s motivy starých škodovek, automobilů jeep či motocyklů Harley – Davidson.

Výstava sběratelských unikátů Praga Piccola
Součástí veletrhu bude také neprodejní výstava sběratelských unikátů Praga Piccola, jež předvede sběratelské rarity z nejrůznějších oblastí. „Návštěvníci uvidí širokou škálu sběratelských artefaktů od cenzurovaného vydání Babičky Boženy Němcové z roku 1898, kde chybí z mravopočestných důvodů pasáž o Viktorce, přes plechovku od čokolády z roku 1910 ve tvaru lodního kufru, kterou ve svém archivu nemá ani firma, jež ji vyráběla, až po část sbírky „blicích pytlíků“, tedy správně sáčků na zvracení od několika desítek leteckých společností,“ popisuje některé exponáty výstavy Praga Piccola Jindřich Jirásek.

Registrujte se a získejte vstupenku jen za 10 Kč

Návštěvníci, kteří se na veletrh registrují přes webové stránky www.sberatel.info, získají vstupenku jen za 10 Kč a k tomu jako dárek sběratelský kalendářík s vyobrazením vůbec první české známky s automobilem Jeep.
Veletrh Sběratel provází na výstavišti po celé tři dny tematicky příbuzné akce Investor a Minerály a drahé kameny.

Více informací naleznete na www.sberatel.info.Mgr. Jana KratochvílováPřevzato z www.mistnikultura.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 17. srpna 2015)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Dešťové přeháňky
5°C /3°C
Oblačno
7°C /0°C
Zataženo
12°C /6°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace