REKLAMA

Výročí nedožitých 75. narozenin Oldřicha Kulhánka


Letos by významný český grafik, výtvarník a autor českých bankovek Oldřich Kulhánek oslavil své 75. narozeniny. Poštovní muzeum se spolu s Českou mincovnou, Akademií věd ČR, Národním muzeem, Českou národní bankou a Státní tiskárnou cenin rozhodlo tuto významnou osobnost připomenout unikátní výstavou Známky, bankovky, medaile.

 


Zdroj foto: Česká mincovna


Výstava se pro veřejnost otevírá 27. března, potrvá do 14. června 2015 v prostorách muzea a k vidění bude kromě jiného i unikátní zlatá uncová medaile vydaná jako pocta k této příležitosti.

Na výstavě spolupracuje několik významných institucí, mezi nimiž můžeme zmínit například Českou mincovnu. „Koncem února jsme představili naši vlajkovou loď – zlatou medaili za takřka 1,5 milionu korun s portrétem Karla IV. na motivy české stokoruny. Tu pro nás vytvořila dcera pana Kulhánka, grafička Klára Melichová. Tato medaile byla včera za zpřísněných bezpečnostních podmínek představena na vernisáži a návštěvníci ji rovněž uvidí přímo na výstavě. Najdou zde také kompletní sérii všech pamětních medailí na motivy českých bankovek (např. Ema Destinnová, František Palacký a další).
Na zahájení výstavy jsme také předvedli unikátní zlatou uncovou medaili vyraženou k uctění výročí nedožitých 75. narozenin Oldřicha Kulhánka. Medaile vznikne v omezeném nákladu 75 kusů a samostatně bude neprodejná, majitelé zlatých kilogramových medailí ji dostanou k nákupu jako dárek, a tím se z ní stane ceněný sběratelský poklad,“ uvádí Lukáš Jokl, marketingový manažer České mincovny.

Převzato z www.mistnikultura.cz
(Publikováno s esvolením vydavatele 27. března 2015)

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Dešťové přeháňky
12°C /9°C
Oblačno
12°C /4°C
Zataženo
10°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace