REKLAMA

Vítejte na veletrhu SBĚRATEL 2014…


a veletrzích Investor a Minerály a drahé kameny, kterého i letos provází. Můžete čekat přes 230 vystavovatelů z několika desítek zemí, což z veletrhu Sběratel i tentokrát dělá největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Až 10 % vystavovatelů se na veletrhu představí úplně poprvé.

Například aukční síň Gärtner je dnes jedním nejaktivnějších obchodníků s filatelií v Německu, který se začíná významně prosazovat také na poli numismatiky. Z Berlína pak do Prahy zamíří aukční dům Schlegel, z Francie filatelie Marigny, ze Švýcarska firma NGC, z Madridu Španělská pošta a mnoho dalších. Stejně jako v minulých letech si můžete nechat zdarma ocenit vlastní donesené poštovní známky, mince, medaile, akcie a minerály od nezávislých odborníků nebo ozkoušet pravost zlatých šperků.

A nenechte si ujít bohatý doprovodný program, který průběžně doplňujeme na našich facebookových stránkách www.sberatel.info/facebook.
CO SE BUDE DÍT NA LETOŠNÍM VELETRHU SBĚRATEL


Čtvrtek 4. 9.


Četník se Saint-Tropéz slaví 100 let od narození. Gratulujeme!

Slavíme 100 let od narození francouzského herce Louis de Funèse, který se na veletrhu Sběratel představí ve své nejznámější roli strážmistra Cruchota. Jen tento den bude k dispozici zdarma příležitostné razítko, které k této události vydává Česká pošta. Orazit si s ním můžete sběratelskou dopisnici s plakátem k filmu Četník a četnice, kterou půjde přímo z veletrhu také odeslat.

Razítko a dopisnici pokřtí spisovatel a herec Jiří Žák, který o Louis de Funèsovi napsal knihu a výtvarník Jan Weber, autor plakátů, které filmy o četníkovi v době jejich uvedení do československých kin provázely. Po křtu svolili oba pánové ke krátké autogramiádě.


Kdy: 14:00 hod.

Kde: hala 3 – odpočinková zóna u expozice České pošty


Razítko bude možné získat na stánku České pošty, dopisnici na stáncích České pošty a Sběratele.
Pátek 5. 9.


Zveme vás do ZOO na poštovních známkách. Tentokrát do Beskyd.

Není zřejmě na světě zvíře, které by uniklo štětci Libuše a Jaromíra Knotkových. Manželé, kteří patří ke světové špičce v oblasti malby fauny i flóry, "zavírají" různá zvířata také do malého prostoru poštovních známek. Aby se jich tam ovšem vešlo co nejvíce, vycházejí jejich známky v sérii „Ochrana přírody“ jako známkové aršíky, které dlouhodobě patří k tomu nejhezčímu, co Česká pošta v oblasti známkové tvorby nabízí. Na veletrhu Sběratel společně s rytcem Martinem Srbem pokřtí a následně budou podepisovat nový aršík s názvem „Ochrana přírody – Beskydy“.


Kdy: 13:00 hod.

Kde: hala 3 – odpočinková zóna u expozice České pošty


Známkový aršík bude možné získat na stánku České pošty.
Uskočte, přijíždí motocyklová pošta!


Mezi 14:00 a 15:00 hodinou, pokud bude cesta volná, dorazí až z Vyššího Brodu v Jižních Čechách, kde sídlí pobočka Poštovního muzea, motocyklová pošta v podobě závodníka Petra Hošťálka, který na historickém motocyklu Ariel přiveze do Prahy zásilky, které mu svěřili zájemci o příležitostné razítko, jež se váže k této události.

Jak razítko získat? Pošlete pohled s nalepenou známkou a adresou, na kterou chcete, aby došel (tedy třeba i svojí), v obálce na adresu: Poštovní muzeum, Klášter 136, 382 73 Vyšší Brod a to nejpozději do 31. srpna 2014. Všechny převzaté zásilky Motocyklové pošty budou mít jednotné podací denní razítko s obrazovým námětem VYŠŠÍ BROD 5. 9. 2014 a připouštěcí gumové razítko (kašet) potvrzující přepravu motocyklem. Příchozí zásilky budou pak na veletrhu Sběratel opatřeny také razítkem pošty Praha 9. Následně poputují zásilky Motocyklové pošty 2014 ke svým adresátům.

Poslat můžete třeba příležitostnou dopisnici, jež se k této události přímo váže, jejímž autorem je malíř Václav Zapadlík. Dopisnici je možné již nyní zakoupit v prodejně známkové tvorby na hlavní poště v Jindřišské ulici v Praze nebo pak přímo na veletrhu.


Kdy: 13:30 hod. – 14:30 hod.

Kde: foyer u výstavy Praga Piccola


Dopisnici k motocyklové poště bude možné zakoupit na stánku České pošty.Nové staré škodovky a logo filatelistické výstavy. V hlavní roli Václav Zapadlík.


Malíř Václav Zapadlík je bez nadsázky legendou mezi fandy krásných vozů. Z „montážní linky“ jeho skicáku jich sjelo tisíce a některé po dlouhých desetiletích vůbec poprvé, protože jeho specialitou jsou především vizuální i fyzické rekonstrukce historických automobilů, od kterých neexistuje žádná nebo jen útržkovitá dokumentace.

Na veletrhu Sběratel představí Česká pošta v premiéře dva vozy ze série Česká auta – Škodu Superb a Škodu Popular Monte Carlo. Ta se také letos stala ústředním motivem reklamní kampaně veletrhu Sběratel. Do prodeje se dostanou nejen nové známky v podobě známkového sešitku, ale také pohlednice s motivem obou automobilů pro vytvoření cartes maximum (pohlednice a známka se shodným motivem a příležitostným razítkem vázaným k jejich uvedení nebo vzniku).

Premiéru bude mít také logo mezinárodní filatelistické výstavy Praga Piccola, která bude od letošního roku veletrh Sběratel provázet a jehož autorem je právě Václav Zapadlík. Česká pošta vydá společně s veletrhem Sběratel k této příležitosti také zvláštní dopisnici.

Po slavnostním uvedení přislíbil Václav Zapadlík krátkou autogramiádu.


Kdy: 14:30 hod.

Kde: foyer u výstavy Praga Piccola


Nové poštovní známky s motivy vozů Škoda Superb a Škoda Popular Monte Carlo a příležitostnou dopisnici s logem mezinárodní filatelistické výstavy Praga Piccola bude možné zakoupit na stánku České pošty, pohlednice pro cartes maximum na stánku Sběratele.


Slavnostní odhalení nové podoby portálu exponet.info, největší virtuální filatelistické výstavy na světě. Foyer.


Kdy: 15:00 hod.

Kde: foyerČtyřlístek vychází na rubu stříbrné mince! Přijde se podívat i Jaroslav Němeček

Otec slavného Čtyřlístku z Třeskoprsk, malíř Jaroslav Němeček, uspořádá krátkou autogramiádu u příležitosti premiéry stříbrné mince se Čtyřlístkem, kterou lze navíc oficiálně platit na Cookových ostrovech. Mince vyjde v nákladu pouhých 100 kusů. Pokud si tedy chcete nechat podepsat krabičku s mincí nebo sešitek poštovních známek se Čtyřlístkem navštivte stánek firmy Numicollect.Kdy: od 15:15 do cca 16:15 hod

Kde: stánek firmy Numiscollect hlavní hala


V premiéře si bude možné koupit nové mince s postavičkami z komiksu Čtyřlístek nebo speciální dárkový box, jež bude k dostání pouze na veletrhu. Mince si je možné rezervovat na webových stránkách http://ctyrlistek.numiscollect.eu a poté na veletrhu vyzvednout. V prodeji budou také poštovní známky se Čtyřlístkem, které vydala Česká pošta a bude je nabízet na svém stánku.
Sobota 6. 9.


Haló, tady Bodie! Centrálo slyšíte mě?! Profesionálové z CI-5 v Praze

Poslední den si veletrh Sběratel připomene britského herce Lewise Collinse, který ztvárnil postavu agenta Bodieho v legendárním britském seriálu Profesionálové. Poté co vloni zemřel, je ze slavné ústřední trojice oddělení CI-5 na živu jen Martin Shaw alias Doyle. Pro fandy Profesionálů bude k dispozici speciální příležitostné razítko s podobiznou Bodieho, pohlednice věnovaná agentůlm CI-5 a k focení automobil Ford Capri MKII, jež si zahrál v několika dílech.

Kdy: 13:00 hod.

Kde: foyer u výstavy Praga PiccolaČeská pošta, společně s časopisem Filatelie slavnostně vyhlásí vítěze soutěže o „Nejkrásnější ruční příležitostné razítko roku 2013“. A protože jeho jméno již odborným tiskem proběhlo – pro vánoční razítko pošty na Božím Daru hlasovala více jak třetina čtenářů časopisu Filatelie - půjde spíše o krátkou autogramiádu a setkání s jeho autorkou Marií Svobodovou. Pro veletrh Sběratel je potěšující, že z 56 kandidátů se v první desítce umístilo také příležitostné razítko k 80 letům herce J.P. Belmonda z loňského Sběratele.Kdy: 13:30 hod.

Kde: foyerChcete dostávat zdarma pohlednice z celého světa? Staňte se postcrosserem!


Pokud se chcete stát členem největší světové komunity, jež se zabývá vzájemným posíláním pohlednic, zamiřte ve 12:00 do konferenčního sálu v hale 6. Proběhne zde setkání členů a fandů portálu www.postcrossing.com , jež dnes čítá přes 40 milionů členů, z toho přes 10 000 z České republiky.

Účastníci budou mít k dispozici stoly, židle a počítač s tiskárnou pro generování adres. Na ty bude možné přímo z veletrhu poslat speciální pohlednici vytvořenou ke srazu s příležitostným razítkem, které oficiálně vydává Česká poštaKdy: 12:00 hod.

Kde: konferenční sál hala 6


Příležitostné razítko k setkání postcrosserů v Praze bude možné získat zdarma na stánku České pošty. Na stánku Sběratel bude v prodeji také speciální sběratelská pohlednice a pamětní list Postcrossingu a veletrhu Sběratel.
Rádi cestujete? Klub Geophila rád přivítá na svém setkání nové členy

Sběratelé zaměření na sbírání známek a celistvostí jednotlivých známkových území, nazývaných též ne zcela přesně "známkové země" sdružení v klubu Geophila se sejdou od 13:30 v salonku č. 3 ve foyer výstaviště. Sdružení se zabývá sběratelským směrem v němž je prvotní vazba mezi poštovní známkou a územím, pro které byla vydána a na kterém sloužila k úhradě poplatku za přepravu zásilek. Na svém výročním setkání, kde si členové připomenou 25 let od založení sdružení, rádi přivítají nové zájemce.

Více na www.geophila.czKdy: od 13.30 do cca 16. hod.

Kde: salonek č. 3 ve foyer výstaviště

Vzhůru do oblak! Ze Sběratele rovnou na Den letiště Praha Letňany.

V těsné blízkosti letňanského výstaviště, kde se koná veletrh Sběratel, proběhne v sobotu již pátý ročník Dne letiště Letňany. Jedná se zároveň o oslavu 90. výročí zahájení jeho provozu. A bude se opravdu na co dívat. Proběhne zde unikátní setkání historických letadel československé konstrukce, při kterém se představí například nejstarší letuschopný Z 126 Trenér, ve vzduchu se ukáže replika Avie BH.1 z roku 1920 a mnoho dalších. Lákadlem pro fanoušky nebudou jen české a československé stroje, ale třeba i replika německého Fockewulfu 190 nebo originální ruský Polikarpov Po 2 z druhé světové války. K vidění budou také akrobatické lety a seskoky padákem. Vstup je nejen pro návštěvníky veletrhu Sběratel zdarma.

Více na www.letnany-airport.cz


Převzato z www.sberatel.info
(Publikováno se svolením vydavatele 25. sprna 2014)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
10°C /6°C
Zataženo
11°C /7°C
Zataženo
11°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace