REKLAMA

Unikátní aplikace pro zasílání papírových pohlednic z mobilu se jmenuje Postisimo


Česká společnost iGATE vyvinula aplikaci, která umožní během pár minut zaslat vlastní papírovou pohlednici odkudkoliv kamkoliv po světě. Stačí k tomu pouze mobilní telefon, nebo tablet s fotoaparátem a připojení k internetu. Obrázek z telefonu upravíte, doplníte textem a adresou a během tří dnů přijde příjemci do schránky váš vlastní pohled. Poplatky za zaslání pohlednice přitom vyjdou na zajímavých 29 Kč.O co se jedná a co všechno Postisimo umí přiblížil na červencové tiskové konferenci marketingový ředitel iGATE Pavel Kalčev. „Okamžitě po zaplacení jde pohlednice do tisku. Poté ji obratem zašleme na zvolenou adresu. Lidé se proto již nemusí bát, že jejich pohlednice z dovolené dorazí do schránek až po návratu domů“. Princip zaslání pohlednice je jednoduchý. Ze stránek www.postisimo.cz stáhnete aplikaci, ve které fotografii nebo obrázek uložený v telefonu upravíte a doplníte vlastním textem o maximální délce 400 znaků. Můžete také volit mezi několika typy a barvami písem či speciálními tematickými rámečky. Zasláním pohlednice z telefonu odpadnou jinak nepříjemné starosti s vybíráním motivu pohlednice, nákupem známek a hledáním poštovní schránky.


Partnerem pro doručování pohlednic je Česká pošta, která ohlásila od srpna zdražení známek z 10 Kč na 13 Kč. Cenové navýšení se však Postisima nedotkne, alespoň první dva roky, na které má iGATE s poštou uzavřenou smlouvu, upřesňuje Pavel Kalčev.


Jaké jsou způsoby placení?

Uživatelé si mohou zvolit z několika možností, jak uhradit částku za zaslání. V případě, že se jste zaregistrovaným uživatelem, částka se bude odečítat z přednabitého kreditu. Další možností je zakoupení voucheru s unikátním kódem u partnerů Postisimo. Platit lze i pomocí systému PayU a brzy se dočkáme i platby pře SMS.


Proč se registrovat?

Oproti používání bez registrace získáte několik užitečných benefitů. Kromě toho, že nemusíte finanční částku pokaždé dobíjet, ale 29 Kč se automaticky odečítá z přednabitého kreditu, máte také přístup ke všem pohlednicím, které jste již zaslali včetně adres příjemců. Registrovaný uživatel má přístup i k širšímu výběru speciálních rámečků.


Jaký dopad má Postisimo na sběratele známek a pohlednic?

Pro filatelisty nemá nová služba žádný význam a to z prostého důvodu, že na pohlednici známka prostě chybí. Na místě, kde by jinak byla nalepena, je pouze čárový kód. Snaha o umístění „kvazi“ známky podle Pavla Kalčeva byla, ale interní předpisy poštovních správ to nedovolují.


Zda se Postisimo stane zajímavým alespoň pro filokartisty neví ani Milan Degen z Klubu sběratelů kuriozit, který se tiskové konference také účastnil. Nejvyhledávanějšími motivy se nejspíš mohou stát fotografie známých osobností nebo exkluzivní záběry zachycující zajímavé události.

Aplikace je v tuto chvíli dostupná pro telefony s operačním systémem Android a pro iPhony. Použití se ale nejspíš rozšíří i na počítače. Dalšími možnostmi, odkud lze aplikaci stahovat je Gogole Play či App store a to ve 12 jazykových mutacích. Společnost iGATE nechce zastavit vývoj pouze u pohlednic s textem, ale míří výš. Zatím posledním představeným cílem je umístit na papírovou pohlednici také zvuk. Jakým způsobem tuto „nadstavbu“ vyřešila se dozvíte nejspíš již v září.

Aplikaci je možné stáhnout zde.

 

Převzato z www.sberatel.info

(Publikováno se svolením vydavatele 15. července 2013)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pátek Sobota Neděle
Polojasno
15°C /4°C
Polojasno
18°C /5°C
Polojasno
20°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace