REKLAMA

Sbohem, vosy. A díky


Za co vděčíme obávanému predátorovi současnosti

Dva muži si právě přinesli hrnky na předzahrádku oblíbené karlínské kavárny. „Bacha, je tady vosa,“ varuje první. „Už zase.“ Jsou to urostlí chlapíci v nejlepším věku a s nepřehlédnutelnou muskulaturou. Jeden bzučící exemplář dvoucentimetrového hmyzu však stačí na to, aby znervózněli a do jejich uvolněné konverzace vstoupilo napětí.

Dva dny stará scéna stvrzuje jeden nepřehlédnutelný jev: vosa obecná se stala hlavní hrdinkou letošního léta. Kvůli horku se přemnožila, prudce narostl počet alergických reakcí; jeden muž následkem jejího bodnutí zemřel. Vosy se dočkaly v televizi Nova charakteristiky „vražedné“, a dostaly se do konce na titulní stranu jednoho společenského týdeníku.

 

Vosa obecná / Zdroj: Wikimedia Commons


...
Pokračování článku naleznete ZDE.Petr Třešňák
Převzato z www.respekt.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 28. srpna 2015)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Oblačno
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
1°C /-2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace