REKLAMA

Nový druh medúzy pojmenován po zvědavém školákovi


Devítiletý Thomas Saxon byl rybařit, když spatřil podivnou medúzu. Vylovil ji a poslal do muzea v Queenslandu. Odborníci potvrdili, že se jedná o nový druh a pojmenovali jej Chiropsella Saxoni podle svého objevitele. Vědci tak chtěli odměnit mladého pozorovatele, který rozeznal neznámý druh a kontaktoval muzeum.

 

Žahavec měřící 3 – 4 centimetry má zatím tři příbuzné, označované také jako „krabicové“ medúzy, podle svého tvaru. Největší příbuzná nového druhu je o hodně větší a má chapadla s jedem, který dokáže zabít svou kořist během několika minut. Vědci se nedomnívají, že by nová medúza byla nebezpečná pro lidi, dokázala by ale dospělého člověka pěkně popálit.

Podle vědců je velmi složité najít nový druh ptáka nebo savce, zatímco nepopsaných medúz je velké množství. Lidé se domnívají, že vše již bylo zdokumentováno, v oceánu ale žijí podle odborníků tisíce druhů čekající na své objevení.


Mirka Filipová


Převzato z časopisu 21. století
(Publikováno se svolením vydavatele 17. července 2015)

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Oblačno
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
1°C /-2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace