REKLAMA

Jak podávat kočkám léky a jak měřit teplotu

 

Léky můžeme podle druhu podávat buď do očí, uší, na kůži, orálně, do konečníku nebo injekčně. Podle toho si je i rozdělíme. Před podáním očních nebo ušních medikamentů a léků do tlamičky je vhodné kocouře znehybnit, neboť mu to určitě nebude příjemné a bude se bránit. Nejběžnější metoda je umístit ho do pytlíku s tkaničkou u krku, pokud nemáte, postačí vám osuška, do které ho zabalíte tak, aby koukala jen hlava.

 

Oční medikamenty

 

Nejprve otřete výtok z koutků a očistíte okolí očí nejlépe navlhčeným smotkem gázy.Kapky - nakloníte hlavičku nahoru asi v úhlu 45 stupňů. Jemně povytáhnete horní víčko tak, aby bylo vidět bělmo, na které nakapete lék. Hlavičku ještě asi 10 vteřin podržíte v této poloze.Masti - podobně jako u kapek nakloníte hlavičku, povytáhnete ale spodní víčko a mezi něj a oko vmáčknete mast. Potom pustíte víčko a necháte kocouře zamrkat.

 

 

Ušní medikamenty

 

Nejprve navlhčeným smotkem gázy odstraníte z vnitřku ucha všechny nečistoty.


Kapky - sklopíte boltec ucha dozadu, čímž odhalíte ústí zvukovodu. Kápnete dovnitř požadovaný počet kapek a ucho pořádně promasírujete. Kocouře se pokuste alespoň minutu udržet bez pohybu hlavy, aby se kapky stačily vstřebat.Masti - ucho přidržíte stejně jako u kapek, konec tuby vložíte asi 1 cm do zvukovodu a vytlačíte mast. Opět promasírujete, nakonec přebytečnou mast otřete.

 

 

Pokud Vás článek zaujal, čtěte dále po kliknutí na tento odkaz.

 

 

Převzato z portálu modrý kocouř.cz

(Publikováno se svolením vydavatele 12. listopadu 2009.)

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Dešťové přeháňky
24°C /14°C
Dešťové přeháňky
25°C /15°C
Polojasno
27°C /13°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace