REKLAMA

Zdrháme ze ZOO aneb Komu fandit, když utečou ibisové


Dilema městského člověka: Je zoologická zahrada bohulibé útočiště, nebo vězení?

Lidská mysl je zvyklá vnímat svět kolem sebe v příbězích. Kdysi dávno se vyprávěním příběhů u ohňů předávalo životně důležité know-how lidské tlupy, v příbězích jsou vyprávěny náboženské texty, moderní romány i oscarové filmy. Čím hlouběji půjdeme do minulosti, tím nejednoznačnější vyznění přitom v mýtech najdeme. Dnešní vyprávění bývá čitelnější a rozlišení na padouchy a hrdiny přehledné – alespoň pokud má příběh ambici oslovit široké publikum.

Právě proto je zajímavé, jak odlišně se dá číst jeden z oblíbených a jednoduchých mediálních příběhů dneška, útěky zvířat ze ZOO.  Zoologická zahrada je svým způsobem projekčním plátnem, na nějž si promítáme, jak by svět měl vypadat a jak ho chceme vnímat.

...
Pokračování článku naleznete ZDE.Petr Třešňák


Převzato z www.respekt.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 21. března 2016)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Polojasno
3°C /-4°C
Polojasno
8°C /0°C
Polojasno
9°C /1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace