REKLAMA

Jak zbavit domácnost alergenů


Pro většinu z nás je léto vytouženým obdobím roku. Pro alergiky jsou ale letní měsíce často obdobím, kdy raději zůstávají doma, aby zbytečně neprovokovali venku poletující alergeny.

 

Nejde však jenom o pyl a prach. Alergeny si nevědomky pěstujeme i doma, jde zejména o roztoče, drobné kousky zvířecí srsti  a částečky prachu. Navíc většina „venkovních“ alergenů, jako je pyl, plísně i prach se otevřenými okny či dveřmi dostávají také do našich domácností. Jak vytvořit bezpečné domácí prostředí bez alergenů?

Vysávejte,male pouze kvalitním vysavačem


Základní pomůckou v boji proti běžným domácím alergenům, jako je prach a roztoči, by vám měl být kvalitní vysavač. Vybírejte vždy model s dostatečným výkone a kvalitním systémem filtrů. Důležitý je zejména tzv. mikrofiltr, který se postará o odstranění i velmi malých prachových částic. Mikrofiltr je však nutné v pravidelném intervalu vyměňovat – v podstatě vždy, když ve vysavači měníte papírový sáček.

...
Pokračování článku naleznete ZDE.


Redakce světa bydlení

Převzato z www.svet-bydleni.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 19. srpna 2015)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
8°C /3°C
Oblačno
7°C /2°C
Polojasno
8°C /-1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace