REKLAMA

Jak zbavit domácnost alergenů


Pro většinu z nás je léto vytouženým obdobím roku. Pro alergiky jsou ale letní měsíce často obdobím, kdy raději zůstávají doma, aby zbytečně neprovokovali venku poletující alergeny.

 

Nejde však jenom o pyl a prach. Alergeny si nevědomky pěstujeme i doma, jde zejména o roztoče, drobné kousky zvířecí srsti  a částečky prachu. Navíc většina „venkovních“ alergenů, jako je pyl, plísně i prach se otevřenými okny či dveřmi dostávají také do našich domácností. Jak vytvořit bezpečné domácí prostředí bez alergenů?

Vysávejte,male pouze kvalitním vysavačem


Základní pomůckou v boji proti běžným domácím alergenům, jako je prach a roztoči, by vám měl být kvalitní vysavač. Vybírejte vždy model s dostatečným výkone a kvalitním systémem filtrů. Důležitý je zejména tzv. mikrofiltr, který se postará o odstranění i velmi malých prachových částic. Mikrofiltr je však nutné v pravidelném intervalu vyměňovat – v podstatě vždy, když ve vysavači měníte papírový sáček.

...
Pokračování článku naleznete ZDE.


Redakce světa bydlení

Převzato z www.svet-bydleni.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 19. srpna 2015)

>>zpět
Předpověď počasí
Neděle Pondělí Úterý
Polojasno
-6°C /-10°C
Polojasno
-7°C /-11°C
Zataženo
-8°C /-12°C

REKLAMA
Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace