REKLAMA

Popularita malých domů v USA roste. Výhody? Nízká hypotéka


Stavba miniaturních domů je v Americe nečekaně populární. Dokládá to spousta blogů a webů věnovaných svépomocné stavbě různých chat a minidomů. A nejde přitom o rozmar několika podivínů. Obyvatelé těchto domů si pochvalují hlavně levné bydlení s přiměřeným komfortem.

 Obliba miniaturních domů možná souvisí s ekonomickou krizí a obecnou nechutí k hypotékám a velkému zadlužování. Možná jde jen o logické pokračování v rozvinutém světě už běžného středostavovského trendu dobrovolné skromnosti a konzumního minimalismu. Anebo jde jen o výstřelek několika alternativně smýšlejících lidí? Malé domy – často jen se zastavěnou plochou o velikosti něco málo přes 10 m2 – staví na americkém trhu už spousta výrobců. Jedním z nich je i společnost Tumbleweed Houses, která miniaturní domky úspěšně produkuje už od roku 1999. Domky se často staví na podvozku automobilového přívěsu. Nejde ale o kočovné bydlení, počítá se s píše jen se sporadickými přejezdy na další místo.Chata na kolech? Proč ne?


Ačkoli jde o domy velikosti menší chaty, nepostrádají obvyklý komfort bydlení. Mají kuchyň, toaletu, koupelnu a obývací pokoj, před dveřmi je pak malá veranda. Jako ložnice většinou slouží obytné podkroví. Toaleta je většinou kompostovací či chemická, vytápění je pak plynové. Jedná se samozřejmě o dřevostavby rámové konstrukce. Domek je podle tvůrců bez problémů obyvatelný i v mrazivém počasí.

 

...

Pokračování článku naleznete ZDE.

 


Redakce Světa bydlení

 

Převzato z www.svet-bydleni.cz

(Publikováno se svolením vydavatele 10. července 2015)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Oblačno
2°C /-2°C
Sněhové přeháňky
0°C /-3°C
Sněhové přeháňky
-1°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace