REKLAMA

Jak rekonstruovat a udržovat zahradní stavby


Potřebuje váš altán nebo pergola nově natřít? Neodkládejte tuto práci na později a pusťte se do ní co nejdříve.

Není příjemné, když vám kůlna pomalu ale jistě padá na hlavu. Velice zvláštně působí na sousedy rozpadlá stodola plná nepořádku.

Není nad to mít na pozemku kvalitní zahradní stavby, které bez problémů přečkají zimu anebo vydrží nápor silného větru. A ochrání materiál, nářadí či pouhé lavičky čekající na hosty teplejších dnů. Každá zahradní stavba si zaslouží pozornost svého majitele. Péče o ni se mu vrátí v její delší životnosti.

 

 

Kvalitní střecha

Stejně jako u běžných staveb i stodola, zahradní bouda či přístřešek musí mít dobrou a kvalitní střechu. V případě, že přijdete na to, že vám dovnitř zatéká, nečekejte ani minutu a střechu co nejdříve zkontrolujte. Doporučuje se prohlédnout i další místa, kudy by mohlo do stavby zatékat. I v případě, že máme střechu v pořádku, musíme dbát na to, aby byla střešní krytina natřena kvalitní barvou, která ji ochrání proti povětrnostním vlivům.

Stejně jako střecha je důležitá i nosná konstrukce stavby. Jednotlivé části konstrukce by měly být dobře zakonzervovány, aby odolaly nájezdům hmyzu, hlodavců i povětrnostním vlivům. V případě, že zjistíme, že je jeden z nosných trámů poškozený, je lepší jej vyměnit, než se v zimě dívat na zborcenou kůlnu a poničené nářadí.

...
Pokračování článku naleznete ZDE.Převzato z www.svet-bydleni.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 16. června 2015)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Déšť
9°C /4°C
Oblačno
8°C /-1°C
Oblačno
10°C /0°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace