REKLAMA

Co byste měli vědět, než si pořídíte živý plot


Vadí vám zvídavé pohledy vašich sousedů? Chcete se ubránit pátravým zrakům kolemjdoucích? Potřebujete se zbavit prachu a hluku z ulice, na které se váš dům nachází? Pak si pořiďte živý plot.

Živý plot je totiž ideální způsob, jak nenásilně a přirozeně ohraničit svůj pozemek, případně pozemek uvnitř rozdělit na několik samostatných koutů či zákoutí. Živý plot má také estetický význam. Tvoří přirozenou součást zahrady, poskytuje úkryt drobnému ptactvu a v neposlední řadě jej lze využít k zakrytí těch prvků zahrady, které například návštěva nemusí na první pohled vidět.

Živý plot může také posloužit jako zábrana před proniknutím nevítaných návštěvníků v podobě drobných zvířat. Takovou funkci plní především dřeviny s trny. Zkrátka všeobecně lze říci, že živý plot zpříjemňuje náš pobyt na zahradě, přispívá k jejímu zútulnění a vůbec napomáhá vytvořit dokonalejší první dojem z její návštěvy. Živé ploty můžeme sestavit z různých druhů dřevin a tvarovat je podle našeho vkusu či potřeby.


...
Pokračování článku naleznete ZDE.Redakce Světa bydleníPřevzato z www.svet-bydleni.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 13. dubna 2015)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Oblačno
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
-2°C /-4°C
Sněhové přeháňky
1°C /-2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace