REKLAMA

Založte si zahradní jezírko


Sníte o zahradním jezírku, ale zatím jste nesebrali odvahu, protože tušíte spoustu práce a starostí? Nebude to tak zlé. Správně naplánované jezírko je ve skutečnosti na údržbu vcelku nenáročné.

 Zahradní jezírko je pro někoho zbytečné, pro někoho naopak chlouba a sen. Přemýšlíte, koumáte, ptáte se, zjišťujete, zvažujete? Pak jsme tady my a zkusíme vám pomoci. Tak tedy, jak na něj? Na zahradní jezírko, které bude okrasou vaší zahrady?

Jako první bychom si měli uvědomit, jaké jezírko vlastně chceme mít, zda přírodní, nebo fóliové. Taky jak velké jej chceme mít, respektive na jak velké máme prostor. Ideální přírodní jezírko je nepravidelného tvaru a spíš delší, než kratší. Právě díky délce a nepravidelnému tvaru získáme nejdelší břeh. Přirozené prostředí břehu je velice důležité a významné, protože se v mělkých zónách voda rychleji ohřívá a toto má rozhodující vliv na život či neživot rostlinného a živočišného planktonu.


Hloubka jezírka

Velice důležitá je hloubka jezírka. Především uprostřed musí být dostatečně hluboké, aby v zimě nezamrzlo a aby rostliny a ryby v zimě přezimovaly a přežily. Ideální by bylo, aby nejhlubší část dosahovala hloubky alespoň 0,90 cm – 1 m. Obecně se říká, čím hlubší, tím lepší. Snadnější možností je zakoupení polyethylenového jezírka, které jednoduše zapustíte do země. Tady jsme ale limitováni velikostí jezírka, zpravidla se prodávají do jednoho tisíce litrů.

...
Pokračování článku naleznete ZDE.


Redakce světa bydleníPřevzato z www.svet-bydleni.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 12. srpna 2014)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Déšť
9°C /4°C
Oblačno
8°C /-1°C
Oblačno
10°C /0°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace