REKLAMA

Chudí lidé si musí kupovat dražší toaletní papír


Existuje několik způsobů, jak ušetřit - řekněme - na toaletním papíru. Člověk může sáhnout po tom nejlevnějším  - jednovrstvém, nebo po tom se značkou supermarketu. Může si koupit velké balení, aby ušetřil na každé roli. Nebo si počká, až je v akci, a udělá si zásoby. Chudí lidé, kteří by při finanční rozvaze potřebovali kombinovat všechny tyto strategie, si ale poslední dvě možnosti nemohou dovolit. Ukazuje to dlouhodobý výzkum, který provedla University of Michigan a jehož výsledky shrnuje Emily Badger na serveru The Washington Post.

V průběhu sedmi let sesbírali data od 100 tisíc amerických domácností a konkrétní předmět zkoumání zvolili proto, že jeho spotřeba je konstantní. Člověk se bez něj neobejde a zároveň ho nespotřebovává víc jen proto, že ho má víc doma.

...
Pokračování článku naleznete ZDE.


Pavel TurekPřevzato z www.respekt.cz
(Publikováno 15. března 2016)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Polojasno
3°C /-4°C
Polojasno
8°C /0°C
Polojasno
9°C /1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace