REKLAMA

Oblast dotazu / Léková poradna

Na naši poradnu se můžete obrátit v případě, že nerozumíte své léčbě nebo máte pocit, že o ní nejste dostatečně informování. Poradíme Vám, pokud nevíte, jak máte správně užívat předepsané léky a zda je můžete kombinovat s volně prodejnými přípravky. Rovněž se na nás můžete obracet, pokud máte podezření, že se u Vás projevují nežádoucí účinky léků.
Poradna je bezplatnou službou, která je provozována Ústavem lékového průvodce. Pokud Vás zajímá, kdo je Lékový průvodce, podívejte se na http://www.lekovypruvodce.cz/

Zde najdete několik tipů, jak se správně ptát, abychom Váš dotaz mohli co nejlépe zodpovědět:
  • V dotazu je vždy třeba uvést názvy všech užívaných léků a jejich dávkování a rovněž co nejpřesnější seznam onemocnění, pro která se léčíte.
  • Specifikujte, prosím, co Vás na Vaší léčbě zajímá - lékové interakce, kontraindikace, nežádoucí účinky, komplexní posouzení racionálnosti léčby, atp.
  • Domníváte-li se, že se u Vás projevují nežádoucí účinku jednoho či více léků, je třeba uvést, kdy přesně byl lék nasazen, jak rychle po jeho nasazení se nežádoucí účinky objevily (dny, týdny, měsíce) a jak přesně se projevují.
  • V případě, že budete spolu s dotazem posílat zdravotní dokumentaci, či jiné záznamy obsahující citlivá data, prosíme o vyplnění Informovaného souhlasu (ke stažení na stránkách www.lekovypruvodce.cz).
  • Pokud se Váš dotaz týká cen a úhrad léků či dostupnosti léků na českém trhu, obraťte se prosím přímo na Státní ústav pro kontrolu léčiv, do jehož gesce tato problematika spadá: infs@sukl.cz, případně infolinka: 272 185 333.

Před odesláním dotazu je třeba se seznámit s provozními podmínkami poradny včetně ochrany osobních dat. Provozní podmínky poradny

  « První  ‹ Předchozí  3  4  5    
 

PUBLIKOVANÉ DOTAZY

vloženo 25.05.2017 07:06:48

Otázka:

Dobrý den, užívám Cotrimoxazol Al forte, je možné si sučasně brát celaskon nebo spofavit? Děkuji za odpověď

 

Vážená paní,

Při užívání Cotrimoxazolu se obecně nedoporučuje užívat vitamin C ani citrusové plody a to z toho důvodu, že účinná látka může v kyselé moči vytvářet krystalky, které mohou poškodit ledviny či vývodné cesty močové. Pokud se bude jednat o nízkou dávku vitaminu C tj. do 100 mg denně a budete dodržovat pitný režim (alespoň 2,5 l tekutin za den) nevidím ve společném užívání problém. Jen pro představu: Spofavit 1 dražé obsahuje 60 mg vitaminu C, Celascon může obsahovat 100-500 mg vitaminu C, záleží na konkrétním přípravku!!! Pokud z jakéhokoli důvodu pitný režim dodržet nemůžete, pak bych doporučovala po dobu užívání Cotrimoxazolu Celascon ani Spofavit neužívat.

S pozdravem

Mgr. Helena Šťastná Koblihová

Ústav lékového průvodce

vloženo 12.12.2017 15:04:14

Otázka:

Jaká je náhrada za lomir 5mg,který zmizel z trhu? Kapidin 10mg,nebo 20mg?

  « První  ‹ Předchozí  3  4  5    
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Polojasno
11°C /7°C
Oblačno
10°C /6°C
Zataženo
8°C /5°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace