REKLAMA

Oblast dotazu / Finanční poradna

Dobrý den, je nám velmi líto, ale v této chvíli je finanční poradna mimo provoz, děkujeme za pochopení! ŽIVOT 90

  ‹ Předchozí  1  2    
 

TOP TEN

vloženo 23.06.2015 08:29:59

Otázka:

Jak se můžu bránit, pokud zjistím, že na mé jméno můj příbuzný sjednal půjčku?

To je otázka čistě vašeho vztahu s tímto příbuzným. Pokud je váš vzájemný vztah dobrý, můžete požadovat napravení situace, refinancování půjčky na jeho jméno či kohokoliv jiného a vaše vyvázání z úvěru. Pokud se jedná o příbuzného, na kterém vám takříkajíc nezáleží, nebo se jedná spíše o cizího člověka, je na místě podání trestního oznámení pro spáchání trestného činu podvodu. O podvod by se totiž dozajista jednalo. A podání žaloby na náhradu škody způsobené tímto podvodem, pokud nebude přiznána v trestním řízení.

Patrik Nacher

 

vloženo 23.06.2015 08:39:14

Otázka:

Oslovil mě finanční poradce s nabídkou investice do produktu C-Quadrat ARTS Total. Vysvětlil mi, že v rámci tohoto produktu se investuje do dluhopisů (méně rizikové) a do akcií. Vyplatí se do tohoto investovat? Nejsou tam příliš velká rizika?


Tento produkt přímo detailně neznám. Tudíž odpovím obecně. Pokud těmto věcem nerozumíte a nemáte s investováním do cenných papírů žádné zkušenosti, asi bych těchto služeb nevyužíval. Pokud byste měl o investování v nějaké podobě zájem, můžete využít různé investiční fondy provozované našimi bankami či silnými finančními institucemi, kde máte celkem malé riziko (nikoliv nulové), že o své prostředky a aktiva přijdete. Důležitým momentem pro rozhodování je také nákladovost – tedy jaké poplatky jsou spojené s touto investicí, jaká je likvidita, tedy, jak flexibilně se lze k penězům dostat. Na to se zeptejte. Jinak je to opravdu velmi individuální. To, co vyhovuje jednomu, nemusí ladit se strategií druhého klienta. Nevím, jestli potřebujete v nejbližších letech peníze, jestli máte vytvořenou rezervu a využíváte už dnes standardní spořicí nástroje jako spořicí účet, stavební spoření či doplňkové penzijní spoření. Pokud nikoliv, začal bych tím a teprve pak se vrhnul na sofistikovanější produkty.

vloženo 23.06.2015 08:39:59

Otázka:

Jakou banku byste doporučil jako nejvhodnější pro zřízení účtu? Mám ČSOB a platím poměrně vysoké poplatky.

Na tuto otázku nelze takto jednoduše odpovědět. Bankovní trh je totiž velmi sofistikovaný a specializovaný. Kvalita účtů se dá také posuzovat z mnoha pohledů, podle různých kritérií. Záleží tedy, čemu dáváte přednost. Pokud se jedná o samotnou výši poplatků, můžete využít bezpoplatkových účtů s kvalitními službami a možnostmi, které poskytují a nabízejí nízkonákladové banky (Fio, mBank, Air Bank, Equa Bank, ZUNO). Pokud dáváte přednost dostupnosti bankomatů a poboček, pak dobré účty najdete i u větších bank, které také přicházejí s nulovými účty při splnění určitých podmínek (Raiffeisenbank, UniCredit, GE Money Bank, Poštovní spořitelna atd.). Jako vodítko či návod pro výběr banky můžete využít také naše celoroční hodnocení a rating bank www.vstricnabanka.cz, kde můžete banky porovnávat z hlediska jejich dlouhodobého hodnocení a kvality produktů, i přístupu ke klientům. Případně projděte naším kalkulátorem bankovních poplatků, kde po zadání vámi definovaných parametrů, vyjede individuální žebříček nejlevnějších účtů - http://www.bankovnipoplatky.com/kalkulator.html.


Patrik Nacher

 

PUBLIKOVANÉ DOTAZY

vloženo 14.07.2015 11:19:23

Otázka:

mám kreditní kartu GE.Nakupoval jsem do rozhodého období a vše jsem zaplatil. Pak jsem byl na dovolené 5 týdnů a nic jsem nenakupoval.Po dovolené jsem byl bankou upozorněn, že mám dluh (nákupy na přelomu období banka zůčtovala do následného období). Dluh po upozornění jsem cele zaplatil.Banka mi vyučtovala sankci 600 Kč. Musim 600Kč zaplatit ?

Pěkný den, nevím přesně, jak ta vaše situace probíhala. Moc tomu nerozumím, pokud jde o kreditní kartu, je celkem logické, že tam vzniká dluh, protože samotná kreditní karta je úvěrem. Co by banka mohla chtít, pokud byste peníze nestačil vrátit v bezúročném období, je kromě samotné částky i naúčtovaný úrok. Pak ale nechápu, proč by za splacení částky klienta sankcionovala. Pokud opravdu jde o kreditní kartu (nikoliv o debetní, kde jste se dostal na svém běžném účtu do nepovoleného debetu, který banky sankcionují v podobné výši, jak jste uvedl), tak doporučuji podat u banky reklamaci. A možná před tím zavolat na jejich linku a vyslechnout si důvody banky.

Patrik Nacher

vloženo 08.10.2015 08:14:21

Otázka:

Dobrý den , maminka je po CMP a já o ni pečuji . Ráda bych se dozvěděla , kde je možné zjistit , jestli nemá někde dluhy . Děkuji za odpověď . Jitka

Pěkný den,

Je možné se obrátit například na dva úvěrové registry, které sbírají informace od svých členů (banky, pojišťovny, operátoři apod.). BRKI a NRKI (Bankovní/Nebankovní Registr Klientských Informací) a SOLUS. Oba registry provozují stránky, kde lze po autentizaci požádat o informace o sobě. Ve vašem případě je třeba to udělat zřejmě osobně na základě plné moci.
Doporučuji se podívat na jejich stránky: www.smsvypis.cz a www.kolikmam.cz – a kontaktovat je s dotazem na postup při zjišťování informací na základě plné moci.


Patrik Nacher

  ‹ Předchozí  1  2    
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pátek Sobota Neděle
Polojasno
15°C /4°C
Polojasno
18°C /5°C
Polojasno
20°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace