REKLAMA

Oblast dotazu / Finanční poradna

Dobrý den, je nám velmi líto, ale v této chvíli je finanční poradna mimo provoz, děkujeme za pochopení! ŽIVOT 90

  1  2  Další ›    
 

TOP TEN

vloženo 23.06.2015 08:20:25

Otázka:

Zajímalo by mě, jak to funguje s přestupem do jiné banky, mají povinnost zajistit klientovi přechod i se všemi trvalými příkazy, nebo si to stejně musíme všechno kolem zase vyběhat sami?

Dobrý den, obecně je dnes přechod mezi bankami jednodušší. Záleží také na tom, jestli klient využije tzv. Kodex mobility klienta, díky kterému je přechod k jiné bance plynulý, bezproblémový a bezplatný. Tento kodex, až na výjimky (tuším, že mBank), přijaly všechny tuzemské banky. Stačí Vám tak navštívit svou novou banku, podepsat formulář o přechodu k této bance a banka pak již vše potřebné u staré banky vyřídí. Tedy převede trvalé příkazy, inkasa, atd., jen je třeba tyto skutečnosti vyplnit do formuláře a nová banka se o to postará. Formulář kodexu najdete zde - http://www.bankovnipoplatky.com/files/articles/15416-formular-kodexu-mobilita-klientu-15416-html/formular-kodex-mobilita-pdf.pdf

Patrik Nacher

 

vloženo 23.06.2015 08:24:31

Otázka:

Na jakou nejkratší dobu je výhodné zřizovat si penzijní připojištění?

Na tuto otázku nelze tímto způsobem odpovědět. Nejkratší možná doba není určena a navíc to může být značně individuální. Obecně platí, že penzijní připojištění (dnes doplňkové penzijní spoření) je v současnosti jedním z nejvýhodnějších způsobů spoření na důchod, kdy Vám přispívá určitým podílem i stát (maximálně 230 Kč při minimálním spoření 1000 Kč měsíčně), nebo zaměstnavatel. Každá koruna, kterou si tak na důchod přispoříte, je vlastně dobrá a rozhodně se Vám bude v důchodovém věku hodit, bez ohledu na to, jak dlouho jste stihl spořit. Samozřejmě platí, že dosažením důchodového věku, lze penzijní připojištění vypovědět.


Patrik Nacher

vloženo 23.06.2015 08:25:11

Otázka:

Kdy má cenu refinancování půjčky?

Refinancovat půjčku (míněno spotřebitelský úvěr) má cenu kdykoliv, kdy narazíte na seriózní a výhodnější nabídku u konkurenční banky. V průběhu posledních let se úroky postupně snižují a tak zejména starší úvěry jsou zatíženy vyššími úroky. Na rozdíl od hypotéky, kde existuje tzv. fixační doba, kdy nelze refinancovat, můžete standardní úvěry nahradit novými, pokud získáte lepší podmínky. Před samotným refinancováním tento úmysl oznamte své původní bance. Je to pro ni jak zpětná vazba, tak i motivace, aby Vám nabídla lepší podmínky a nepřešel jste ke konkurenci. Mnoho klientů tak získá u dosavadní banky stejné podmínky jako při refinancování. Stačilo pouze pohrozit přechodem ke konkurenci a banka nabídla přijatelnější řešení. Jinak refinancování vyřídíte kompletně u své nové banky, kterou jste si pro refinancování vybrali. Tato banka uhradit váš původní dluh a vyřídí s původní bankou ukončení celého úvěrového vztahu. Vy pak nově budete splácet už své nové bance za výhodnějších podmínek.

 

Patrik Nacher

 

vloženo 23.06.2015 08:26:03

Otázka:

Mám jako 58 letá „seniorka“ ještě možnost vzít si hypotéku?

Na tuto otázku nechci apriorně odpovídat negativně. Poskytnutí hypotéky je věcí samotných bank. Určitě máte pro poskytnutí hypotéky horší postavení, než mladší člověk, to je pochopitelné. Na druhé straně ani u starších lidí není vyloučeno poskytnutí hypotéky, na přiměřeně dlouhou dobu. Hypoteční úvěr lze poskytnout i na dobu kratší než deset let a současně bude asi nutné sjednat životní pojištění. Většina bank poskytuje hypotéky klientům tak, že splácení je možné maximálně do 70-ti let věku žadatele. Ve vašem případě by se tak jednalo o cca 12-ti letou hypotéku. Hodně záleží také na tom, o jakou částku jde, kolik máte vlastních prostředků (jaká je výše LTV – tedy kolik procent z celkové částky tvoří peníze od banky).

Patrik Nacher

vloženo 23.06.2015 08:27:07

Otázka:

Co bych mohl dělat, kdyby náhodou zanikla instituce, u které mám uložený vklad? Jaký je pro mě jako klienta postup?

Této skutečnosti se rozhodně nemusíte v našich podmínkách a za současné situace obávat, pokud máte prostředky v bankách nebo družstevních záložnách. I pokud by se něco stalo, je Váš vklad u těchto institucí pojištěn do výše 100 000 Euro, tedy cca 2 700 000 Kč. Do této částky vám celý vklad v plné výši vyplatí Fond pojištění vkladů. Tento fond, do kterého přispívají všechny banky, působící na tuzemském trhu, shromažďuje prostředky právě pro tento účel. Nemusíte se bát, že do stanovené částky horního limitu byste o své prostředky v bance přišel (samozřejmě, že vypořádání nějakou dobu trvá).

Patrik Nacher

  1  2  Další ›    
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Dešťové přeháňky
16°C /12°C
Oblačno
17°C /10°C
Oblačno
18°C /9°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace