REKLAMA

Oblast dotazu / Psychologická poradna

Bezplatné poradenství při řešení naléhavých a neodkladných situací, které se dotýkají rodinných vztahů. Psychologicko-sociální poradenství pro mezilidské vztahy v širší rovině (sousedské, přátelské vztahy, aj.), aktivní pomoc při urovnávání konfliktů v mezilidských vztazích, krizová intervence, aktivní a rychlá pomoc při jakémkoli problému v oblasti mezilidských vztahů, rodinná terapie.

Nejsme schopni zajistit okamžitou reakci na Váš dotaz. Proto, potřebujete-li akutní pomoc v tíživé životní situaci, kontaktujte naší linku telefonické krizové pomoci Senior telefon - 800 157 157.

  ‹ Předchozí  1  2    
 

PUBLIKOVANÉ DOTAZY

vloženo 10.02.2017 11:10:13

Otázka:

Dobrý den, mnoho let se starám o invalidního tchána kterému bylo 90let. Vždy měl tendence být panovačný a manipulovat, ale poslední dobou se to zvrhlo a zatáhnul do toho i širší příbuzenstvo, které mu bohužel jde na ruku, protože jim nedávno daroval obnos ve výši sta tisíce korun, jen tak. Podezříváme ho, že obdobné částky nebyly ojedinělé. Obdarovaní příbuzní krom snášení jeho telefonátů pro něj nic nedělají a když tak ho popíchnou proti nám. Když už jsem nevydržel a nechal u něj ležet zapnutý diktafon, tak jsme s manželkou z hrůzou zjistili, že nás děda všechny vodí za nos, manipuluje a rozeštvává rodinu. Neustále si na nás, co o něj pečujeme stěžuje a kupodivu je argumentačně velmi přesvědčivý. Když se ho zeptám, proč o nás tak mluví, tak vytrvale lže, že nikdy nic takového neřekl, že jsme jediná rodina co má ..... a za 5 minut volá neteři a vypravuje jí, že ho týráme a oni jsou jediná rodina co má a tak to jde stále dokola. Jakoukoliv otázku co udělal odpovídá, že nikdy nic, někdy až s hysterickým výstupem a bitím se v prsa, že je čestný věřící člověk co nikdy nezalhal i když vím ze záznamu na 100%, že to udělal. Co dělat?

Vážený pane,

je jasné, že pro Vás jako pečující osobu je tato situace psychicky náročná a je dobře, že se snažíte hledat podporu. Mohu Vám nabídnout služby naší psychologické poradny, kde byste mohl Vaši nelehkou roli probrat s naší kolegyní. Objednání je možné na telefonním čísle 222 333 555. Píšete, že si Váš tchán stěžuje širšímu příbuzenstvu. Bylo by dobré zjistit, co mu konkrétně vadí, a zda není ve vašich společných silách, učinit změny vedoucí ke zlepšení. Jistě by nebylo od věci si s rodinou popovídat, zjistit, jak to vidí oni, a zda právě oni nemají nějaké návrhy, jak situaci řešit. Možná by stálo za úvahu, zda se se zbytkem rodiny, které si Váš tchán stěžuje, nepodělit o péči o jeho osobu. Pokud se jedná o Vašeho tchána, můžete mu navrhnout, aby se podrobil kompletnímu psychiatrickému vyšetření. Lékař odborník by zjistil, zda se skutečně jedná, jak sám píšete o celoživotní tendence manipulace a panovačnosti popř. by doporučil vhodnou léčbu, nebo zda se nezačala tímto způsobem projevovat nějaká jiná choroba.

V případě, že by pán nechtěl přijít přímo do ordinace lékaře, mohla by Vám pomoci terénní psychiatrická služba, která může navštěvovat klienty v domácím prostředí. Kontakt na jednu z takových služeb přikládám zde: www.esethelp.cz/sluzby/komunitni-terenni-tym Další terénní psychiatrické týmy jsou funkční v různých městských částech Prahy, jeden z nich funguje například přímo pod psychiatrickou léčebnou Bohnice a tyto služby jsou poskytované pro Prahu 8 http://old.bohnice.cz/komunitni_terenni_centrum/cz

Doufám, že Vám alespoň některé z poskytnutých rad budou nápomocny v řešení Vašeho problému, pokud bychom Vám mohli poskytnout ještě nějaké informace nebo některé z nich doplnit, neváhejte se ozvat.

Bc. Lucie Záhrobská

Odborné sociální poradenství

Karolíny Světlé 18 110 00 Praha 1 Česká republika

tel: 420 222 333 500; 727 897 902

e-mail: Lucie.Zahrobska@zivot90.cz www.zivot90.cz

  ‹ Předchozí  1  2    
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pátek Sobota Neděle
Polojasno
15°C /4°C
Polojasno
18°C /5°C
Polojasno
20°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace