REKLAMA

Oblast dotazu / Právní poradna

UPOZORNĚNÍ: V OBDOBÍ ČERVENCE A SRPNA NENÍ ZASTOUPENA ONLINE PRÁVNÍ PORADNA, VAŠE DOTAZY BUDOU VYŘIZOVÁNY AŽ V ZÁŘÍ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

V občanském právu radíme zejména: převod vlastnického práva (smlouvy kupní, darovací, náležitosti smluv) zrušení a vypořádání spoluvlastnictví (dohodou či soudní cestou) dědické právo, dědění ze zákona, náležitosti platnosti závěti, podmínky vydědění vymáhání pohledávek vzory soudních žalob V oblasti rodinného práva: možnost rozvodového řízení způsob vypořádání majetku v manželství a v době po rozvodu řešení bytové otázky spolunájemníků po rozvodu Všeobecné otázky bytového práva nájem družstevní nárok k bytu soukromé vlastnictví k bytu a nemovitosti.

Bohužel nejsme schopni zajistit okamžitou reakci na Váš dotaz. Proto, potřebujete-li akutní pomoc v tíživé životní situaci, kontaktujte naší linku telefonické krizové pomoci Senior telefon - 800 157 157, kde Vám naši pracovníci mohou pomoci vyhledat právní poradenství ve Vašem okolí.

  « První  ‹ Předchozí  2  3  4  5  6  Další ›    Poslední »    
 

TOP TEN

vloženo 15.09.2011 09:40:39

Otázka:

Dobrý den. Bydlím v družstevním bytě. Ve zdi v bytě praskl patrně přívod k topení. Přijde firma a vybourají zeď, aby se k závadě dostali.Jsem sama . Dotaz: v jaké finanční výši se musím podílet na celé akci?Hrubé práce zaplatí družstvo. Ale příprava je fyzicky náročná. Pomoc si budu muset zaplatit.Úklid celého bytu po odchodu zedníků, rovněž. Jsem povinna tyto náklady nést ? Ve smlouvě , ani nikde jinde zmínka o takové povinnosti není.


Vážená paní,

k Vašemu dotazu ohledně úhrady nákladů na opravy v družstevním bytě sdělujeme:

Družstvo jako právnická osoba má vlastní stanovy, ve kterých by měly být upraveny náklady na opravy a kdo je hradí. Je docela možné, jak uvádíte v dotazu, že hrubé práce uhradí družstvo a ostatní, bohužel pro Vás, budete muset zaplatit sama.
Pokuste se domluvit se sousedy, pokud jsou mezi Vámi dobré vztahy, a požádat je o pomoc např. při úklidu bytu.

S pozdravem

JUDr. Zdenka Biedermannová

30. září 2011

vloženo 19.07.2011 11:12:47

Otázka:

Dobrý den, v průběhu manželství jsem nabyl nemovitost, v KN jsem veden jako vlastník. Je možné tuto nemovitost darovat manželce nebo je součástí SJM¨ děkuji za odpověď M.

Vážený pane,

k Vašemu dotazu ohledně nakládání s nemovitostí sdělujeme:

Pokud jste nabyl nemovitost do osobního vlastnictví např. dědictvím, darováním nebo koupí za vlastní prostředky, je tato nemovitost ve Vašem výlučném vlastnictví a nenáleží do společného jmění manželů.
Darovat tuto nemovitost manželce můžete, a to darovací smlouvou. Protože darovací smlouva a následný zápis do katastru nemovitostí vyžadují určité zákonné náležitosti, je vhodné využít služeb advokáta. Můžete si zvolit kteréhokoliv advokáta, jeho služby jsou však  zpoplatněny.  


S pozdravem
JUDr. Zdenka Biedermannová
7. září 2011

vloženo 18.09.2011 13:56:05

Otázka:

je mi 66 roků a dcera žije s námi ve společné domácnosti nepřispíva na chod domácnosti,mně i manželku verbálně fyzicky napadá.Nahlásil jsem tuto záležitost pol. ČR.Tato s tím nemůže nic dělat,než předat přestupkové komisi.Mám strach,že bude dál pokračovat násilí.Prosím o radu.Děkuji M.

Vážený pane,

děkujeme Vám za důvěru, se kterou se na nás obracíte.
Situace, kterou popisujete, je jistě velice zatěžující pro Vás i Vaši ženu. Proto bych Vás v prvé řadě chtěla ocenit za to, že se s daným stavem nechcete smířit a snažíte se situaci řešit.
Píšete, že jste se obrátil na Policii ČR, která danou stížnost předala přestupkové komisi. Byl to jistě správný krok a v případě jakéhokoli dalšího napadení se na policii neprodleně obraťte znovu. Policie může na základě zjištěných skutečností vydat rozhodnutí o vykázání ze společného obydlí a zákazu vstupu do něj.
V toto chvíli by bylo nejlépe obrátit se na Intervenční centrum, což je specializované pracoviště poskytující psychologickou, právní a sociální pomoc osobám ohroženým domácím násilím. Zde Vám poradí, jak postupovat ve Vaší situaci, případně Vám pomohou sepsat žalobu a vyjednávat s policií. Intervenční centra jsou zřízena v každém kraji. Vyhledat intervenční centrum Vám pomůže sociální pracovnice na sociálním odboru v místě Vašeho trvalého bydliště nebo se obraťte na SENIOR TELEFON ŽIVOTa 90 (tel.: 800 157 157). Kontakty na Intervenční centra naleznete rovněž na webové stránce: http://www.domacinasili.cz/intervencni-centra/adresar-intervencnich-center-cr-kontakty-pro-verejnost/. Můžete se obrátit na sociální pracovnici v místě Vašeho trvalého bydliště, která udělá sociální šetření a bude spolu s Vámi hledat řešení.
Vážený pane, ráda bych Vás podpořila, abyste využil výše uvedené kontakty. Přeji Vám i Vaší manželce hodně síly.
V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem
Mgr. Alena Pohořelská

vloženo 01.02.2012 16:17:27

Otázka:

Finanční úřad mi vypočítal pokutu za zpožděnou platbu daní z celkové částky všech mojich daní,ale já zapomněla zaplatit jen jednu položku z celé částky.Bylo to správné.?Celková částka daní byla +.1600 Kč,zapoměnutá zaplacená částka 46O Kč.Děkuji za odpověď.

Vážená paní,

 

k Vašemu dotazu sdělujeme:

Protože neznáme řadu podrobností souvisejících s placením daní, např. o jaké daně se jedná (daň z příjmu, daň z nemovitostí apod,.)nemůžeme konkrétně odpovědět.

Pokud nesouhlasíte s vyměřenou pokutou za opožděné zaplacení daně a finanční úřad Vám neposkytl dostatečné odůvodnění, můžete se s dotazem obrátit na nadřízený orgán, kterým je příslušné finanční ředitelství. Pod které finanční ředitelství finanční úřad vyměřující pokutu spadá, zjistíte v zákoně č. 531/1990 Sb., o územních finančních orgánech, ve znění pozdějších předpisů.

S pozdravem

JUDr.Zdenka Biedermannová

24. února 2012

vloženo 28.02.2012 13:54:07

Otázka:

Dobrý den, prosím o informaci, jak lze počítat v bytě návštěvy, které se zdržují téměř denně a přes noc, čímž je počet v bytě někdy až 8-9,ale odmítají platby za osvětlení spol.prost. výtah a pod.Tvrdí,že návštěv mohou mít kolik chtějí a na jak douho chtějí ? Děkuji

Vážená paní,

k Vašemu dotazu sdělujeme:

Podle § 689 občanského zákoníku pronajímatel má právo požadovat, aby v bytě žil jen takový počet osob, který je přiměřený velikosti bytu a nebrání tomu, aby všechny osoby mohly řádně užívat byt a žít v hygienicky vyhovujících podmínkách. Má právo vyhradit si v nájemní smlouvě souhlas s přijetím další osoby do bytu, to neplatí, jedná-li se zejména o osobu blízkou.

Nájemce je povinen písemně oznámit pronajímateli změny v počtu osob, jména, příjmení a datum narození osob v bytě v případě, že tato změna potrvá déle než dva měsíce. Jestliže tak neučiní má se za to, že hrubě porušil svojí povinnost. Takové hrubé porušení povinností může být i důvodem výpovědi nájemní smlouvy.

S pozdravem

 

JUDr. Zdenka Biedermannová

2. března 2012

  « První  ‹ Předchozí  2  3  4  5  6  Další ›    Poslední »    
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Déšť
25°C /16°C
Dešťové přeháňky
22°C /14°C
Oblačno
22°C /14°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace