REKLAMA

Rodáci vzpomínají na dětství v Malé ChuchliSympatickým příspěvkem k 880. výročí první zmínky o Chuchli je neprodejná publikace Malá Chuchle ve vzpomínkách, kterou z vlastní iniciativy za redakce Marie Karlické, Jany Klímové a Heleny Kuzníkové sestavili a na začátku května vydali rodáci a přátelé Malé Chuchle.

 Malá Chuchle je dnes jedním z katastrálních území hl. m. Prahy a od roku 1990 součástí Městské části Praha – Velká Chuchle. Vždy byla svébytným územím s množstvím zajímavých lidských osudů, přírodních zajímavostí i kulturních památek. Pražanům se asi nejvíce přiblížila v 18. – 19. století, kdy zde existovaly lázně a mezi návštěvníky, kteří si oblíbili zdejší zdravé prostředí pro letní byt se zařadili např. Magdalena Dobromila Rettigová nebo Jaroslav Vrchlický.


Publikace je výsledkem mnohaleté tradice přátelských setkávání rodáků z Malé Chuchle, která se konají vždy v září – v období chuchelského posvícení.


Je to úžasně svěží dílko, za kterým je vidět láska, úcta a pečlivost. Vzpomínky jsou prodchnuté nostalgií a prostou čistotou myšlenek, které ve čtenáři evokují dobu dávno minulou, která se sice nevrátí, ale zůstane navždy v paměti nás všech. Ať už jde o školní léta, volný čas, rodinný život, či další události příjemné nebo méně příjemné, které rodáci v Malé Chuchli zažili – nabízí se otázka, zda i dnes je možné takový život, na jaký je v publikaci vzpomínáno, žít. Domnívám se, že určitě, vždy záleží na lidech, zda takovým způsobem žít dokážou. Rodáci z Malé Chuchle to dokázali a jsou dobrým příkladem pro nás všechny, následovníky.
880. výročí první zmínky o Chuchli si připomíná i radnice městské části. V lednu byla vydána pamětní pohlednice, v dubnu se konal na chuchelském závodišti dostih s připomínkou jubilea a na červen radnice chystá výstavu map a plánů Malé a Velké Chuchle.

Mgr. Tomáš Hromádka

Mgr. Tomáš Hromádka je kronikářem MČ Praha – Velká Chuchle


Převzato z www.mistnikultura.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 9. května 2012)

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Oblačno
2°C /-1°C
Oblačno
2°C /-2°C
Déšť
6°C /2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace